reklama
reklama
Aktualności

Ustalenia Policji w sprawie zdarzenia przy Rondzie Jana Pawła II 

Ustalenia Policji w sprawie zdarzenia przy Rondzie Jana Pawła II 

Wczoraj na ulicy Abrahama w Lęborku kierujący chevroletem potrącił na przejeździe rowerowym 47-latkę. Kobieta została przewieziona do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 2000 zł i apelują o zwiększenie ostrożności na drodze.

reklama

W środę po godzinie 13:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w Lęborku na przejeździe rowerowym przy ulicy Abrahama podczas opadów deszczu. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący chevroletem 71-latek z woj. warmińsko – mazurskiego opuszczając rondo, nie zachował należytej ostrożności i nie udzielił pierwszeństwa jadącej rowerem 47-latce. Doszło do zderzenia. Uskarżająca się na ból nogi kobieta została przewieziona do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości obojga uczestników zdarzenia. Zarówno kierowca jak i rowerzystka byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli na 71-latka mandat karny w wysokości 2000 zł i 10 punktów karnych.

Źródło informacji: Oficer Prasowy KPP w Lęborku

1 Komentarz

    Zgodnie z przepisami rowerzysta nie ma pierwszeństwa przed samochodem. Obowiązuje zasada , kto pierwszy jest na przejeździe ten ma pierwszeństwo. Czytajcie przepisy z zrozumieniem.

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link