15/07/2024
Aktualności

Drogi powrót z sobotniej dyskoteki w Lęborku.

Drogi powrót z sobotniej dyskoteki w Lęborku.

Po 2500 zł mandatu nałożyli policjanci na dwóch młodych mężczyzn, którzy chcieli skrócić sobie czas powrotu z nocnej imprezy i postanowili użyć do tego hulajnóg elektrycznych. Tyle, że trzeźwi nie byli, co nie uszło uwadze mundurowych.

reklama

W nocy z soboty na niedzielę uwagę policjantów patrolujących teren Lęborka zwrócili dwaj użytkownicy hulajnóg elektrycznych, którzy mieli trudności z utrzymaniem równowagi na drodze. Chwiejny sposób jazdy,  tzw. „wężykiem” nasunął u funkcjonariuszy podejrzenia, że kierujący nimi mogą być nietrzeźwi. Mundurowi zatrzymali ich do kontroli. Okazało się, że obydwaj mężczyźni są kompletnie pijani. U 23-latka z Gdyni badanie alkotestem wykazało obecność prawie trzech promili alkoholu w organizmie, natomiast u 25-latka z powiatu wejherowskiego poziom alkoholu przekroczył tę granicę (3,5 promila). Policjanci nałożyli na obydwu mężczyzn mandaty karne w wysokości 2500 zł i zakazali im dalszej jazdy.

Pamiętajmy! Jazda pod wpływem alkoholu to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, które może doprowadzić do tragedii na drodze. Kierowanie hulajnogą elektryczną w takim stanie jest wykroczeniem, które w przypadku gdy sprawa trafi do Sądu, może zakończyć się karą aresztu albo znacznie wyższą grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne. Ale to nic w porównaniu do tego, na jakie niebezpieczeństwo naraża pijany kierowca siebie i innych użytkowników dróg. Dlatego jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, niezwłocznie alarmujmy Policję.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

reklama