03/03/2024
Aktualności

Bon turystyczny aktywny tylko do 31 marca 2023!

Bon turystyczny aktywny tylko do 31 marca 2023!

Tylko do 31 marca można wykorzystać przysługujący Polski Bon Turystyczny. Z możliwości tej wciąż nie skorzystało ponad 20% uprawnionych osób. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Głównym celem uruchomionego pod koniec lipca 2020 roku programu Polski Bon Turystyczny było wsparcie branży turystycznej dotkniętej pandemią Covid-19 oraz umożliwienie większej grupie rodzin z dziećmi, atrakcyjnego spędzenia wspólnego czasu. Do tej pory na Pomorze z tego tytułu wpłynęło już 518 mln złotych.

Jak podaje Polska Organizacja Turystyczna do końca 2022 roku za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego zrealizowano ponad 3,5 mln płatności na kwotę niemal 3 mld złotych. Do tej pory nie wykorzystano jeszcze 800 tysięcy bonów turystycznych, czyli ponad 20% z 4,5 miliona dostępnych świadczeń.
Świadczenia w wysokości 500 zł na każde dziecko i 1000 zł na dzieci z niepełnosprawnościami zostało automatycznie przyznane wszystkim uprawnionym do pobierania świadczenia 500+. W roku 2022 przedłużono termin obowiązywania programu do końca marca 2023 roku.
Polskim Bonem Turystycznym można płacić za usługi hotelarskie, jednodniowe wycieczki, wejścia do parków rozrywki i atrakcji turystycznych bez konieczności noclegu, ale także za zorganizowany wypoczynek dzieci i młodzieży jak obozy, kolonie czy zielone szkoły. Wydłużenie programu stwarza możliwość jego pełnego wykorzystania przez większość osób uprawnionych.

Wszelkie informacje nt. zasad funkcjonowania bonów turystycznych można znaleźć na stronie internetowej https://bonturystyczny.polska.travel

reklama
reklama
POLECAMY
 
close-link