reklama
reklama
Aktualności

Nowy plac zabaw w Mostach 

Nowy plac zabaw w Mostach 

W Mostach (gm. Nowa Wieś Lęborska) przy ul. Słonecznej powstał nowy plac zabaw. Został wyposażony dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. Plac zabaw znajduje się w samym centrum miejscowości, dzięki czemu dostępny jest dla wszystkich mieszkańców. W tym roku doposażono go w linarium, bujak na sprężynie oraz ogrodzenie z paneli edukacyjnych, które oddzieliło plac zabaw od siłowni zewnętrznej (także zamontowanej w tym roku).

reklama

Urządzenia siłowni (orbitrek + poręcze, twister + drabinka, biegacz + wyciskanie siedząc + wyciskanie leżąc) mają zachęcić dorosłych do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Są idealne także do rehabilitacji. Zwiększyły one atrakcyjność placu zabaw, przez co stał się miejscem integracji międzypokoleniowej. Plac zabaw polecamy zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców i dziadków. Także młodzież znajdzie coś dla siebie, ponieważ chodnik ułożono w taki sposób, aby umożliwić jazdę po nim na łyżworolkach, a odpocząć mogą na ławeczkach lub przy zadaszonych ławostołach. Oprócz tego zamontowany został stojak na rowery.

Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Gminę Nowa Wieś Lęborska w programie grantowym „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Gmina otrzymała na ten cel 20 tys. zł dofinansowania. Reszta środków niezbędnych do dokończenia placu zabaw pochodzi z Funduszu Sołeckiego (11 tys. zł) i ze środków z programu „Rosnąca Odporność” (11 tys. zł).

Źródło informacji i zdjęcia: UG Nowa Wieś Lęborska

Odpowiedz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *