23/04/2024

Mistrzowie Polski w karate WKF w lęborskim ratuszu

Na zaproszenie burmistrza Witolda Namyślaka ratusz odwiedzili sportowcy i trener Klubu Karate Shotokan w Lęborku. Pretekstem do wizyty były ostatnie sukcesy karateków na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców U21 w Karate WKF w Wejherowie. W zawodach udział wzięło 374 zawodników z 56 klubów z terenu całej Polski. Ośmioosobowa reprezentacja lęborskiego klubu wywalczyła ogółem 6 medali, w tym: 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. W klasyfikacji generalnej Shotokan Lębork zajął wysokie VIII miejsce. Podczas spotkania w ratuszu złoci, srebrni i brązowi medaliści pokazali swoje trofea oraz opowiadali o swojej ciężkiej pracy, treningach i planach.