reklama
reklama
Aktualności

Miasta zawieszają budżety obywatelskie. Co z Lęborkiem?

Miasta zawieszają budżety obywatelskie. Co z Lęborkiem?

Coraz więcej miast zawiesza realizację lub kolejne głosowania w Budżetach Obywatelskich. Drożyna i galopująca inflacja zawiesiła realizację projektów na 2023 rok, m.in. w Malborku. Z kolei w Lęborku lista niezrealizowanych projektów jeszcze przed kryzysem była dość długa. Skatepark, „Skwer za duszą” przy placu Pokoju, remont schodów do Wieży Ciśnień czy budowa boisk na Osiedlu Sportowa czy Wschód od dawna czekają na realizację. Ostatnim tłumaczeniem wieloletnich opóźnień była pandemia. Teraz przybył kolejny argument – inflacja i kryzys energetyczny.

reklama

Czy realizacja budżetu obywatelskiego w Lęborku jest zagrożona? Czy w przyszłym roku zagłosujemy w kolejnej edycji obywatelskiego głosowania?

Wartość budżetu obywatelskiego do realizacji w 2023 roku to 0,5 mln zł. W czerwcu 2022 roku mieszkańcy w internetowym głosowaniu zdecydowali, że chcą m.in. aby w mieście wyremontowane zostały korty tenisowe, postawiony został butelkomat, doposażony stadion w tablicę na wyniki a ul. Lubelska zyskała wiatę przystankową i chodnik. Najmniej kosztownymi zadaniami w ramach Budżetu Obywatelskiego ma być posadzenie na Rondzie Solidarności tulipanów oraz zakup hełmów dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku.

Odpowiedz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *