reklama
reklama
Aktualności Sport

Przygotuj rower na zimę z KK Sport w Lęborku!

Przygotuj rower na zimę z KK Sport w Lęborku!

Zima to trudny czas nie tylko dla samych rowerzystów, to również niekorzystne warunki dla sprzętu, który narażony jest na kontakt z wilgocią, błotem czy piaskiem. Dobre przygotowanie roweru pozwoli ochronić najbardziej delikatne elementy na sezon jesienno-zimowy.

reklama

W przygotowaniu roweru na zimę pomoże Ci KK SPORT z Lęborka. Jak każdy wie, niskie temperatury, miejskie ulice pełne błota pośniegowego i soli, to są idealne warunki do jazdy na rowerze. Niezależnie jednak od tego, czy wykorzystujemy rower codziennie jako środek transportu, czy też zostawiamy w garażu, by poczekać do wiosny, należy odpowiednio przygotować swój jednoślad na zimę:

 • Przechowuj rower w ogrzewanym pomieszczeniu. Niska temperatura wpływa negatywnie na gęstość i właściwości smarów, stan ogumienia oraz akumulatory w rowerach elektrycznych.
 • Zamocuj dobre oświetlenie. Jest to bardzo ważne szczególnie jesienią i zimą, kiedy szybko zapada zmrok. Również w ciągu dnia warto mieć je włączone.
 • Używaj oleju na mokre warunki pogodowe. Błoto i woda wypłukują olej z napędu, przez co jego zużycie jest kilkukrotnie szybsze.  Aby temu zapobiec warto smarować łańcuch przed każdym wyjazdem.
 • Załóż błotniki. Ochronisz siebie i rower przed błotem i szkodliwą solą.
 • Sprawdź stan ogumienia. Szeroka opona z agresywnym bieżnikiem zapewni lepszą przyczepność niż łyse opony. Idealnym rozwiązaniem na śnieg i lód będą zimowe opony z kolcami.
 • Myj rower po każdej jeździe. Sól znajdująca się na drogach jest bardzo szkodliwa. Ważne aby usunąć ją z roweru zaraz po wycieczce.
 • Zmień mleko na dętkę. Przy niższych temperaturach mleko w tublessach traci swoje właściwości. Warto również doposażyć się w zapasową dętkę.
 • Wykonaj serwis roweru po sezonie zimowym.  Należy sprawdzić stan roweru przed wiosną i dokonać ewentualnych napraw.

W KK Sport prowadzi serwis rowerowy, zarówno dla klientów, którzy zakupili rower w sklepie, jak również dla wszystkich użytkowników jednośladów. W ramach usług wykonują naprawy i prace serwisowe takie jak:

 • wymiana dętek i opon,
 • centrowanie kół (wymiana szprych i piasty, składanie nowych kół),
 • serwis piast (wymiana łożysk, kulek i osi),
 • serwis i konserwacja suportu i korby,
 • wymiana widelca (skracanie widelca, gwintowanie widelca, nabijanie gwiazdki),
 • montaż sterów (klasycznych, a-head),
 • serwis hamulców tarczowych i v-brake,
 • serwis i regulacja przerzutek.

Serwis zajmuje się również diagnostyką oraz naprawą wszystkich modeli rowerów, a także składaniem rowerów od podstaw.

Sklep posiada ponad 1500 części rowerowych, odpowiednich do różnego rodzaju rowerów, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dysponują częściami znanych i renomowanych producentów takich jak Author, Shimano, Novatec czy Shox, które spełnią oczekiwania profesjonalnych kolarzy. W ofercie znajdują się również podzespoły do rowerów rekreacyjnych oraz starszych modeli, które służą użytkownikom od kilkunastu lat.

KK Sport zaopatrzy także części do rowerów miejskich, szosowych, górskich i MTB. Posiada duży wybór dętek, opon, pedałów, przerzutek, łańcuchów i zapinek do łańcucha, a także linek hamulcowych, mostków czy piast i elementów do piast. Również szeroki wachlarz siodełek, kierownic i akcesoriów do kierownic oraz dźwigni hamulca czy klamkomanetek.

Specjaliści w KK SPORT służą fachową pomocą i doradztwem – podpowiedzą jakie części rowerowe wybrać, aby były odpowiednio dopasowane do roweru klienta i służyły przez setki kilometrów.

                                                      

Chcesz wiedzieć więcej?
Wejdź na: www.skleprowerowylebork.pl
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100053882456325
Lub zadzwoń: 506321093

Sklep i serwis znajduje się:
ul. Zwycięstwa 24
84-300 Lębork

W sezonie zimowym sklep i serwis jest czynny krócej
Poniedziałek – Piątek – 10:00-16:00
Sobota- 9:00-13:00

Tekst na prawach ogłoszenia

Odpowiedz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *