reklama
reklama
Aktualności Sport

Mateusz Janusz wygrywa w 16. edycji FAME MMA 

Mateusz Janusz wygrywa w 16. edycji FAME MMA 

Piękną walkę stoczył w sobotę w „Arenie Gliwice” pochodzący z Lęborka Mateusz Janusz! 30-latek występujący pod pseudonimem „Matt MeKnife” w wielkiej gali FAMEE MMA 16 pokonał w trzech rundach mocnej walki Krystiana Wilczaka. To pierwsze zwycięstwo Mateusza Janusza w FAME MMA. Swoją pierwszą walkę stoczył z Kacprem Błońskim. Przegrał ją, jednak pomimo niewielkiego doświadczenia, szło mu naprawdę dobrze. Podczas kolejnej zawalczył z Adamem Josefem. Ten pojedynek również nie zakończył się na jego korzyść. Mateusz Janusz jest obecny w świecie internetu od wielu lat. Wraz ze swoją partnerką Pamelą Stefanowicz tworzą duet Fit Lovers – parę popularnych influencerów z branży sportu i zdrowia. Razem zatańczyli m.in. w Tańcu z Gwiazdami.

reklama

Początek 3-rundowej walki w Gliwicach należał do Mateusza Janusza, któremu po krótkiej wymianie ciosów w stójce, udało się Wilczaka obalić. Tam pracował nad utrzymaniem rywala na ziemi i punktowaniem na kartach sędziów. Janusz szukał sposobu, by obijać twarz i korpus Wilczaka, ale nie robiło to dużego wrażenia na przeciwniku. W drugiej rundzie ponownie obaj wymieniali się ciosami, a potem Mateusz Janusz poszedł po nogi Krystiana Wilczaka i udało mu się rywala obrócić. Wilczak jednak zdołał uciec z niedogodnej pozycji i wrócić walkę do stójki. Matt Meknife pod konie drugiej rundy znowu próbował obalić Wilczaka, ale tym razem nadział się na próbę gilotyny. Ta jednak nie wyrządziła krzywdy Januszowi.

Do trzeciej rundy Krystian Wilczak wyszedł naładowany energią. To on wywierał presję, wiedząc, że przegrywa na kartach sędziów. Jednak Mateusz Janusz nie dał sobie wejść na głowę i odpłacał się Wilczakowi pięknym za nadobne. Próbował nawet Wilczaka obalić, ale mu się nie udało. Pod koniec rundy oglądaliśmy desperacki wręcz atak Wilczaka, ale na zasadnie poważnych obrażeń rywalowi zabrakło mu czasu. Ostatecznie o wygranym zdecydowali sędziowie, a ci wskazali jako zwycięzcę Mateusza Janusza.

Odpowiedz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *