14/04/2024
Biznes

Najprężniejsza mieszkaniówka w kraju – gdzie buduje się nowe inwestycje w Trójmieście?

Najprężniejsza mieszkaniówka w kraju – gdzie buduje się nowe inwestycje w Trójmieście?

Gdańsk i okolice są jednym z najbardziej pożądanych obszarów dla deweloperów i inwestorów w nieruchomości. Region oferuje bardzo wiele możliwości dla każdego sektora – nad morzem powstają prestiżowe kompleksy apartamentów wakacyjnych, w dzielnicach sypialnianych Gdańska i Gdyni buduje się wielorodzinne osiedla, a w małych miejscowościach Aglomeracji wznosi się nowe domy.

reklama

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości w obrębie Trójmiasta – ten artykuł pomoże Ci zorientować się w geografii działalności deweloperskiej i wybrać najlepszą lokalizację dla siebie.

“Sypialnie” Gdańska – najczęstszy wybór dla osiedli wielorodzinnych

Jeśli spojrzymy na mapę nowych inwestycji w Gdańsku, od razu zauważymy najbardziej oblegane obszary. Będą to dzielnice mieszkaniowe:

  • Jasień;
  • Orunia Górna;
  • Ujeścisko-Łostowice;
  • Piecki-Migowo.

Jest to TOP-4 dzielnic najczęściej wybieranych przez deweloperów realizujących inwestycje wielorodzinne. Dzieje się tak nie przez przypadek – po pierwsze, te obszary miasta oferują najwięcej wystarczająco dużych  działek pod budowę, by wznieść rozległe osiedle bloków, po drugie, ceny tych działek są tu jeszcze stosunkowo przystępne, co też widać po cenach gotowych nieruchomości, a po trzecie, dzielnice te posiadają całą niezbędną do życia infrastrukturę, są otoczone zielenią i umożliwiają dogodny dojazd do strategicznych punktów miasta.

Co się buduje w tych dzielnicach? Przeważnie dość duże, liczące od kilku do kilkunastu budynków kompleksy o pełnym zapleczu infrastrukturalnym. Weźmiemy do przykładu Ujeścisko Vita dewelopera Develia ulokowane w centralnej części dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Jest to monitorowane osiedle składające się z pięciu bloków i uzupełnione w duże wspólne tereny rekreacyjne. Mieszkania posiadają powierzchnię do 90 m2, i są sprzedawane zarówno w stanie deweloperskim, jak i wykończonym.

Nie tylko obrzeża

Trójmiasto jest terenem niezwykle różnorodnym, a centralne części Gdańska czy Gdyni są coraz częstszym celem dla deweloperów wznoszących inwestycje o wysokim standardzie. 

Otóż lista nowych inwestycji w Gdańsku zawiera dość sporo ofert z najbardziej atrakcyjnych obszarów. Kompleksy apartamentów (w tym zrewitalizowane obiekty) wznosi się w obrębie Śródmieścia i Starego Miasta, coraz bardziej uczęszczanymi obszarami są też Młyniska i Olszynka. Tu znajdziemy przeważnie nieruchomości z górnej półki cenowej, wyróżniające się bardzo dobrą infrastrukturą i wysokim standardem wykończenia.

Nie mniej ciekawe są dzielnice położone w regionach położonych niedaleko wybrzeża i miejskich plaż – są to przede wszystkim Brzeźno i Przymorze. Wznosi się tu zarówno inwestycje mieszkaniowe, jak i apartamenty na wynajem. Walory lokalizacji przyciągają inwestorów oraz podnoszą średni koszt metra kwadratowego na rynku pierwotnym.

Przykładowo, w Przymorzu powstaje Bulwar Apartments, wysokiej klasy kompleks apartamentowy wyposażony w rozbudowaną wewnętrzną infrastrukturę, której częścią są rozległe tereny rekreacyjne, sala klubowa, prywatny klub fitness oraz saunarium na terenie kompleksu, a także zaplecze handlowo-usługowe.

Ostatnio coraz ciekawszym obszarem dla deweloperów staje się Wrzeszcz. Infrastruktura dzielnicy, otoczenie terenów zielonych oraz łatwy dojazd do centrum to atuty, które przekonują też coraz więcej nabywców.

Na Wrzeszczu powstaje między innymi Osiedle Srebrniki składające się z ośmiu bloków wykończonych w podwyższonym standardzie i nawiązujących do klimatu dzielnicy. Kompleks jest wyposażony w zaplecze usługowe oraz przestrzeń rekreacyjną, a powierzchnia lokali wynosi nawet do ponad 110 metrów kwadratowych.

Artykuł partnera.

reklama

1 Komentarz

    Warto kupić/ wynająć mieszkanie z rzetelnym zarządcą. Zarządzanie nieruchomościami Polzen w Gdańsku to przykładowy dobry zarządca. Niestety wcześniej miałam mieszkanie w warszawie i tamten zarządca był straszny, nie chce pisać, który, żeby nie mieć nieprzyjemności z jego strony

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link