30/11/2023
Aktualności Sport

Zwycięstwo Pogoni Lębork i porażka Aniołów Garczegorze [ZDJĘCIA]

Zwycięstwo Pogoni Lębork i porażka Aniołów Garczegorze [ZDJĘCIA]

Nie udał się zupełnie piłkarzom „Aniołów” Garczegorze mecz z „Pomezanią” Malbork o punkty IV ligi „pomorskiej”. Na boisku w Bożepolu Wielkim, to właśnie grający w roli „gospodarzy” Anioły uchodziły za zdecydowanych faworytów, ale przy pięknej słonecznej pogodzie… nic im nie wychodziło. Gospodarze mieli niby optyczną przewagę, atakowali, ale tego dnia trafili na wyjątkowo dobrze usposobioną obronę i szybkie kontrataki zespołu gości. Gdy „Anioły” marnowały kolejne sytuacje bramkowe, jeden z kontrataków „Pomezanii” przyniósł jej rzut karny, który w 38 min. skutecznie wykonał Tomasz Grabowski. Po zmianie stron kibice liczyli na bardziej zdecydowane ataki zespołu z Garczegorza i faktycznie, tak też było. Tyle tylko, że były one znów nieskuteczne, w 65 min. piłka powędrowała w spojenie słupka i poprzeczki a chwilę później „Anioły” zmarnowali kolejne dwie sytuacje do strzelenia bramki. Goście cały czas groźnie atakowali, w 68 min. strzelili nawet drugiego gola, ale… sędzia dopatrzył się spalonego. Pomimo dokonanych zmian i kolejnych okazji wynik meczu nie uległ już zmianie. „Pomezania” Malbork wygrała dość szczęśliwie 0:1 (0:1), ale trzeba przyznać, że dzisiaj słońce świeciło właśnie dla zespołu gości.

reklama

W drugim meczu, Pogoń Lębork wygrała z Wierzycą Pelplin 1:0 (0:0) a jedyną bramkę strzelił w 82 min. Damian Formela.

W innych zakończonych już pojedynkach XI kolejki rozgrywek IV ligi, lider – KTS-K Wikęd Luzino „tylko” zremisował u siebie z Gryfem Słupsk 1:1, Chojniczanka II Chojnice pokonała Powiśle Dzierzgoń 2:0 a Borowiak Czersk przegrał z Gryfem Wejherowo 0:1.

W tabeli na prowadzeniu KTS-K Wikęd Luzino – 34 pkt. (11-1-0; 37:11) przed Chojniczanką II Chojnice – 33 pkt. (11-0-0; 32:7) i Aniołami Garczegorze – 24 pkt. (7-3-1; 35:15). Na IX miejsce awansowała też Pogoń Lębork – 15 pkt. (5-0-6; 14:18).

reklama
reklama