reklama
Aktualności

Odbiorcy pomp ciepła dostaną jednak wsparcie, szpitale i szkoły też…  

Odbiorcy pomp ciepła dostaną jednak wsparcie, szpitale i szkoły też…  

Nie ma dnia, by media nie informowały o kolejnych pomysłach rządu w zakresie rekompensat finansowych tej czy innej grupy mieszkańców naszego kraju. Jeszcze przedwczoraj pisaliśmy, że użytkownicy fotowoltaiki i pomp ciepła, których nie brakuje przecież w powiecie lęborskim nie mogą liczyć na dodatek do prądu czyli tzw. 1000+, a tymczasem wczoraj Minister Rozwoju i Technologii – Waldemar Buda oznajmił, że… odbiorcy pomp ciepła dostaną rekompensaty z powodu rosnących cen prądu, będą one takie same, jak dla innych paliw, na pomoc mają też liczyć szpitale i szkoły. Minister zapowiedział, że odpowiednie rozwiązanie ma być gotowe najdalej za kilka lub kilkanaście dni.

reklama

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda był pytany w środę w wpolityce.pl, czy w związku z wprowadzeniem limitu zużycia energii do 2000 kWh rocznie, do którego odbiorcy prądu będą mogli ubiegać się o wsparcie finansowe, ucierpią osoby mające np. pompy ciepła. Jak powiedział minister… „ci, co mają pompę ciepła i osoby, które ogrzewają się elektrycznie, to jest wyjątkowy przypadek. I tutaj będzie przewidziany dodatek, jak dla każdego innego paliwa (…). Na poziomie wsparcia 40-proc. w koszcie przewidywanym tego surowca…” – poinformował Waldemar Buda. Dodał też, że 61 % gospodarstw domowych w Polsce mieści się poniżej limitu 2000 kWh.

Minister dopytywany, czy rząd pracuje nad rozwiązaniami, które obniżą koszty związane z wysokimi cenami prądu, dla np. dla szpitali czy szkół, zapewnił, że dla nich jest również przygotowywane rozwiązanie, które będzie oparte o ich dotychczasowe zużycie.. „Do pewnego poziomu zużycia dotychczasowego ta cena będzie gwarantowana. Niebawem te przepisy pokaże ministerstwo klimatu. Wspólnie pracujemy nad tymi rozwiązaniami. To jest kilka, kilkanaście dni. Trzeba dopracować to rozwiązanie…” – zaznaczył Buda. Przypomnijmy, że rząd pracuje nad „Tarczą Solidarnościową”, która zamraża w 2023 r. ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych na poziomie z 2022 r. do zużycia 2000 kWh rocznie.

Źródło informacji:  bankier.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link