reklama
Biznes

Ekologicznie i tanio – środki czystości, które w 5 minut zrobisz w domu

Ekologicznie i tanio – środki czystości, które w 5 minut zrobisz w domu

Chemia gospodarcza dostępna w sklepach doskonale sprawdza się podczas sprzątania. Czasami jednak z różnych względów decydujemy się na ekologiczne środki czystości. Najczęściej są one stosunkowo drogie. Jeśli pragniemy zaoszczędzić, warto stosować domowe metody podczas sprzątania mieszkania. Doskonale sprawdzą się one w przypadku osób cierpiących na astmę lub alergię. Jakie są najpopularniejsze naturalne środki czystości oraz do czego możemy ich użyć?

reklama

Naturalny płyn dezynfekujący do prania

Wszelkiego rodzaju bakterie oraz zarazki z ubrań usuniemy, piorąc je w temperaturze powyżej 60 stopni C. Nie wszystkie tkaniny dobrze znoszą wysoką temperaturę. Co wtedy? Piorąc pranie w niskiej temperaturze, jesteśmy zmuszeni stosować płyn dezynfekujący do prania. Gazetka promocyjna Rossmann zawiera aktualne promocje wielu artykułów – również chemii gospodarczej. Jeśli chcemy skorzystać z domowych sposobów, ocet doskonale zastąpi płyn do dezynfekcji prania. Dodatkowo utrwala on kolor tkanin. Upieczemy więc dwie pieczenie na jednym ogniu. Zamiast octu do dezynfekcji prania możemy użyć sody oczyszczonej.

Środki czystości do usuwania kamienia

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wodą, osadza się kamień. Dużo łatwiej jest temu zapobiegać, niż usuwać kamień. Jak zapobiec osadzaniu się kamienia pod prysznicem? Pomoże nam w tym ściągaczka do szyb. Wystarczy po każdej kąpieli usunąć wodę ze ścianek prysznica oraz kafelków. W ten sposób zapobiegniemy osadzaniu się kamienia na kabinie prysznicowej. W przypadku zlewów oraz armatury najlepiej po każdym użyciu przetrzeć je do sucha szmatką. 

Gdy w kuchni lub łazience pojawi się kamień, najlepiej usunąć go roztworem octu z wodą. Ocet ma właściwości antybakteryjne. Usuwa więc nie tylko kamień, ale i liczne bakterie, które mogą zgromadzić się na zlewie, szafkach, kafelkach oraz toalecie. Dodatkowo redukuje on nieprzyjemny zapach. Ocet z dodatkiem wody wyśmienicie zastąpi nam chemię gospodarczą. 

Domowe metody czyszczenia dywanów

Czyszczenie dywanów za pomocą odkurzaczy piorących znacznie ułatwiło nam pracę. Niestety stare oraz intensywne zabrudzenia powinniśmy usunąć wcześniej ręcznie. Sprawdzą się tutaj środki czystości kupione w sklepie. Do usuwania plam możemy wykorzystać także zwykłe produkty, które posiadamy na co dzień w domu. Jakie są domowe sposoby na usuwanie plam z dywanu? Proszek do pieczenia pomoże nam w usuwaniu plam z kawy oraz moczu. Za pomocą soli usuniemy plamy z wina oraz soku. Chcąc usunąć krew z dywanu, najlepiej sięgnąć po aspirynę. 

Czy opłaca się stosować domowe środki czystości?

Domowe środki czystości są ekologiczne, tanie oraz skuteczne. W obliczu rosnących cen warto sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby na czysty oraz pachnący dom. Możemy także śledzić promocje w drogeriach oraz innych sklepach z chemią gospodarczą. Produkty tj. sól, soda oczyszczona, proszek do pieczenia czy ocet są w stu procentach naturalne. Ma to ogromne znaczenie w przypadku dzieci oraz osób cierpiących na alergie. Naturalne środki czystości w przystępnej cenie są trudno dostępne. Dlatego wiele osób decyduje się na domowe sposoby usuwania brudu, kamienia, nieprzyjemnego zapachu oraz bakterii. 

Zarówno dobra chemia gospodarcza jak i domowe sposoby są skuteczne. Jakie środki czyszczące używać? Ogromne znaczenie mają nasze preferencje, potrzeby oraz stan portfela. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link