reklama
Biznes

Pokrowce motocyklowe – co należy wiedzieć o ochronie dwukołowca?

Pokrowce motocyklowe – co należy wiedzieć o ochronie dwukołowca?

Podczas postoju w niesprzyjających warunkach atmosferycznych świetną opcją do zabezpieczenia motocykla będą pokrowce. Przed zakupem konkretnego produktu warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jak wybrać najlepsze rozwiązanie.

reklama

Ochrona motocykla

Podstawową funkcją pokrowca na motocykl jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Warto zaznaczyć, że dotyczy to nie tylko zabezpieczenia przed deszczem czy śniegiem. Zagrożeniem dla jednośladu mogą być także intensywne promienie słoneczne i różnego rodzaju substancje, a nawet ptasie odchody czy soki z drzew. Pokrowiec zapewnia również pewien stopień ochrony przed kradzieżą. Wszystko to sprawia, że motocykl będzie znacznie mniej narażony na uszkodzenia – łatwiejsze będzie także utrzymanie czystości pojazdu.

Jak wybrać dobry pokrowiec na motocykl? Odpowiedni materiał to podstawa

Decydując się na zakup pokrowca na motocykl, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech. Przede wszystkim istotny jest materiał, z którego wykonany jest pokrowiec. W tej kwestii znaczenie ma głównie miejsce, w którym zazwyczaj zostawiamy motocykl. Jeśli jest to garaż, wystarczy lekki, cienki materiał zapewniający ochronę przed kurzem. Gdy z kolei potrzebujemy skutecznej ochrony w różnych lokalizacjach przy postojach na trasie, warto wybrać pokrowce, które łatwo złożyć, by nie zajmowały miejsca i nie uszkodziły się w trakcie transportu.

Najczęściej jednak pokrowce wykorzystuje się na zewnątrz, do ochrony przed opadami czy wiatrem. Materiał wykonania takiego produktu musi być wytrzymały i najlepiej dość gruby, aby nie prześwitywały przez niego żadne elementy pojazdu. Rozwiązania wysokiej jakości zachowają swoje właściwości przez długi czas, nawet przy codziennym użytkowaniu.

Ochrona przed wilgocią i cyrkulacja powietrza

Pokrowce motocyklowe muszą spełniać szereg wymogów, aby w pełni zabezpieczyć sprzęt. Jednym z nich jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Dzięki niej na powierzchni pojazdu i jego komponentów nie będzie zbierać się wilgoć, która może prowadzić do powstawania korozji. Przed zakupem pokrowca warto sprawdzić, czy zastosowane materiały umożliwiają swobodny przepływ powietrza, a co za tym idzie – sprawne odparowywanie wilgoci na zewnątrz.

Pokrowiec na motocykl a wiatr

Często pokrowce motocyklowe kupuje się z myślą o tym, aby chroniły pojazd przed nawet silnym wiatrem. Aby jednak odpowiednio zabezpieczyć motocykl przed wichurą, należy wybrać dobry pokrowiec, który będzie idealnie na nim leżeć. W przeciwnym wypadku może on po prostu zostać zdmuchnięty, przez co jednoślad nie będzie chroniony. Większość pokrowców motocyklowych jest wyposażona w mocne gumy, które zabezpieczają przed wiatrem. Ciekawym rozwiązaniem są również klamry, które przypina się za pomocą taśmy transportowej. W ten sposób zabezpiecza się zarówno motocykl, jak i pokrowiec przed mocnym wiatrem.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Choć samo zastosowanie pokrowca może wydawać się niewystarczającym zabezpieczeniem przed kradzieżą, w rzeczywistości jest nieco inaczej. Już sam fakt dodatkowej pracy przy zabezpieczeniu sprawia, że potencjalni złodzieje będą znacznie mniej zainteresowani pojazdem. W efekcie odpowiednio dobrany pokrowiec na motocykl może więc nie tylko chronić przed warunkami atmosferycznymi, porysowaniem czy brudem, lecz także przed kradzieżą – przynajmniej w pewnym stopniu. Aby zapewnić sobie większy stopień ochrony, warto zainwestować w specjalne przypięcia, do których można podpiąć łańcuch antykradzieżowy.

Artykuł partnera

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link