reklama
Aktualności Sport

Transfery lęborskiej Pogoni przed inauguracją rozgrywek IV ligi !

Transfery lęborskiej Pogoni przed inauguracją rozgrywek IV ligi !

W najbliższą niedzielę, 07.08.br o godz. 11:00 meczem wyjazdowym z KTS-K Wikęd Luzino zainauguruje IV-ligowe rozgrywki zespół „Pogoni” Lębork. Zespół dokonał przed sezonem kilka interesujących transferów… Czy nowi zawodnicy: Martin Romanek, Ksawery Ronowski, Mateusz Klecha, Patryk Śliwiński i Oliwier Niechwiedowicz okażą się dużym wzmocnieniem dla „Pogoni”, przekonamy się już niebawem. Poniżej krótka charakterystyka każdego z nich…

reklama

Pierwszym zawodnikiem jaki oficjalnie dołączył w przerwie letniej do drużyny Pogoni jest 23-letni Martin Romanek. Rosły środkowy pomocnik (190 cm wzrostu i 87 kg wagi) trenuje z Pogonią od początku okresu przygotowawczego i dobrze zaprezentował się w treningach i w grach kontrolnych. Martin Romanek jest wychowankiem MKS Debrzno. Atutami urodzonego 7 września 1999 roku zawodnika są świetne warunki fizyczne i dobry odbiór. W swojej piłkarskiej przygodzie grywał też na pozycji obrońcy.

W przypadku Ksawerego Ronowskiego koszulkę z herbem Pogoni utalentowany piłkarz założył dopiero teraz, w wieku 18 lat. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w UKS Trójka Lębork. Kolejnym klubem Ronowskiego był Gryf Wejherowo w którym grając w juniorach spędził rok. 18-latek gra na pozycji prawego obrońcy lub pomocnika. Wzrost 180 cm, waga 70 kg. Atutem Ronowskiego jest szybkość, wytrzymałość i drybling.

Uniwersalny ofensywny piłkarz Mateusz Klecha dołączył do drużyny Pogoni. To może być duże wzmocnienie w tym sezonie. Mateusz Klecha urodził się 7 czerwca 1999 roku. Gra na pozycji pomocnika i jak sam mówi obojętnie czy jest to środek, czy lewa lub prawa strona. Mierzący 180 cm i ważący aktualnie 75 kg zawodnik jest wychowankiem Arki Gdynia. Sprawy związane z nauką i studiami zaważyły o „zwolnieniu sportowego tempa” i zmianie klubu. 23-latka charakteryzuje szybkość, dobry przegląd pola, kondycja i dużo asyst. W sparingach Pogoni najczęściej grał na prawym skrzydle.

Patryk Śliwiński to wyróżniający się zawodnik drużyny juniorów starszych Pogoni grającej w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Juniorów „A” u trenera Wojciecha Musuły zgłoszony do rozgrywek IV ligi. Ofensywny, dobrze wyszkolony technicznie 17-latek może grać na kilku pozycjach, nominalnie środkowym pomocnikiem. Patryk jest uczniem III klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku. Od początku okresu przygotowawczego regularnie trenuje z pierwszym zespołem i zagrał w kilku sparingach. W przyszłym sezonie może też występować w drużynie juniorów starszych.

Perspektywiczny piłkarz z drużyny juniorów – Oliwier Niechwiedowicz oficjalnie dołączył do kadry pierwszego zespołu Pogoni. 18-latek pochodzi z Lęborka a w juniorskiej drużynie Pogoni prowadzonej przez trenera Wojciecha Musuły trenuje od 2 lat. Mierzący 177 cm wzrostu i ważący 72 kg zawodnik gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Obiecująco należy ocenić jego występy w sparingach, gdzie np. w Luzinie strzelił już bramkę. Oceniając walory piłkarskie Oliwier ma dobry przegląd pola i kreatywność oraz mocny strzał. Jest uczniem klasy maturalnej w I LO w Lęborku. Ojcem Oliwiera jest Artur Niechwiedowicz, zawodnik występujący w Pogoni w jej najlepszych czasach w latach 90-tych.

źródło informacji: gp24.pl; zdjęcia: Pogoń Lębork

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Promocje i rabaty!. Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę