reklama
Aktualności

Silna kolej na Pomorzu. Lubimy jeździć pociągiem !

Silna kolej na Pomorzu. Lubimy jeździć pociągiem !

Urząd Transportu Kolejowego opublikował raport z funkcjonowania rynku kolejowego w Polsce. Województwo pomorskie niezmiennie utrzymuje w nim pierwsze miejsce.  W naszym regionie z kolei skorzystał aż 46,7 mln podróżnych.

reklama

Czytaj także: Od 1 sierpnia drożeją bilety kolejowe na Pomorzu>>

Każdego roku Urząd Transportu Kolejowego bada rynek kolejowych przewozów pasażerskich. Między innymi liczeni są pasażerowie w pociągach. W 2021 r. wskaźnik wykorzystania kolei na Pomorzu wyniósł 19,9. Warto dodać, że w pandemicznym roku 2020 wskaźnik wynosił 15,9, co i tak było najwyższą wartością w kraju. Na drugim miejscu znalazło się województwo mazowieckie (13,6), a na trzecim Dolny Śląsk (7,8). Wskaźnik dla województwa pomorskiego jest też o prawie 3 razy wyższy niż średnia ogólnopolska.

Czytaj także: Ukraińskie i polskie flagi zakwitły przed dworcem>>

Pierwsze należy do województwa mazowieckiego, w którym kolej przewiozła około 74 mln pasażerów. Statystyki pokazują również, że na Pomorzu najwięcej pasażerów, bo ponad 8,3 mln, korzysta ze stacji Gdynia Główna, a na drugim miejscu jest stacja Gdańsk Główny, która pomimo przeciągającej się modernizacji, obsłużyła prawie 8 mln podróżnych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Promocje i rabaty!. Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę