02/12/2023
Biznes

Od 1 sierpnia drożeją bilety kolejowe na Pomorzu

Od 1 sierpnia drożeją bilety kolejowe na Pomorzu

Od 1 sierpnia 2022 r. zmienią się ceny biletów sprzedawanych w ramach Taryfy Pomorskiej w pociągach SKM i Polregio. Zniżki przewidziano dla osób kupujących bilety elektronicznie. Podwyżka dotyczy zarówno biletów jednorazowych, jak i okresowych.

reklama

– Drożeje energia elektryczna. Rosną także koszty pracy. Dlatego jesteśmy zmuszeni wprowadzić nowe ceny jednorazowych i miesięcznych biletów kolejowych, sprzedawanych w ramach Taryfy Pomorskiej – mówi Mieczysław Struk marszałek województwa pomorskiego.

Średnio podwyżka wyniesie 15 proc. Oznacza to, że np. najtańszy bilet normalny w strefie do 6 km kosztować będzie 4,80 zł. Natomiast za bilet Lęborka do Gdańska 19,30 złotych (było 16,80 zł). Ale nowe ceny to nie jedyna zmiana w taryfach.

W celu złagodzenia negatywnych skutków podwyżek cen biletów samorząd województwa wprowadził specjalną promocję.

– Nie chcemy jednak przerzucać wszystkich kosztów na pasażerów. Dlatego przez pół roku, do 31 stycznia 2023 r. bilety kupowane w kanałach elektronicznych będą tańsze o 7,5 proc. Chodzi tu o zakup przez aplikacje mobilne i platformy internetowe – informuje marszałek.

Warto dodać, że obecnie około 40 proc. biletów kupowanych jest właśnie poprzez internet.

reklama

1 Komentarz

Komentarze są wyłaczone