16/06/2024
Aktualności

Nadajesz się na komandosa ? Spróbuj swoich sił w „Formozie”…

Nadajesz się na komandosa ? Spróbuj swoich sił w „Formozie”…

Trwa nabór do Jednostki Wojskowej „Formoza” w Gdyni. Termin przesyłania ankiet zgłoszeniowych mija 12.08.br Wybrani kandydaci przejdą wieloetapową rekrutację. Kto może zostać morskim komandosem ? Kandydaci muszą się wykazać ponadprzeciętną sprawnością fizyczną, odpornością na stres i mieć silną psychikę. Zgłaszać mogą się żołnierze czynnej służby wojskowej i rezerwy, funkcjonariusze innych służb mundurowych oraz osoby bez przeszkolenia wojskowego – tylko te, które przejdą wymagającą selekcję. W naborze mogą wziąć udział kandydaci, którzy mają od 19 do 32 lat, a także posiadają polskie obywatelstwo i co najmniej średnie wykształcenie. Ważne jest to, aby nie byli karani sądownie. Jeden z warunków to też brak przeciwwskazań zdrowotnych do pełnienia służby w takiej jednostce specjalnej.

reklama

Śmiałków, którzy się zgłoszą, czeka wieloetapowa rekrutacja. Wszystko po to, aby sprawdzić, czy dana osoba nadaje się na żołnierza jednostki specjalnej. Jak się zgłosić ? Wszyscy chętni muszą wypełnić ankietę personalną i przesłać ją pocztą na adres jednostki. Należy to zrobić do 12 sierpnia. To pierwszy etap naboru. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji są dostępne na stronie internetowej Jednostki Wojskowej Formoza:

JW „Formoza” im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego została utworzona w 2007 roku. Kontynuuje misję realizowaną wcześniej w ramach Grupy Okrętów Hydrograficznych i Grupy Okrętów Rozpoznawczych 3 Flotylli Okrętów (od 1990 do 2007) oraz Wydziału Działań Specjalnych 3 Flotylli Okrętów (od 1975 do 1990). Obecny okres rozwoju jednostki jest objęty tajemnicą wojskową. Dotyczy to zarówno organizacji, jaki i liczebności żołnierzy, zadań oraz uzbrojenia. W 2011 roku zmieniła się nazwa formacji. Przekształcono ją z Morskiej Jednostki Działań Specjalnych w Jednostkę Wojskową Formoza w Gdyni. Podlega ona pod Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie. Od 2022 r. dowódcą jednostki jest kmdr Jan Kwiatkowski.

reklama
reklama