Sport

Sportowy tydzień Lęborka z sukcesami !

Sportowy tydzień Lęborka z sukcesami !

To był bardzo dobry tydzień dla sportowców naszego miasta. Dwa złote medale, dwa srebre i 2 brązowe to dorobek Polaków w strzeleckich Mistrzostwach Europy w karabinie na 300 m, jakie odbyły się w Zagrzebiu (CRO). W tej nieolimpijskiej konkurencji z bardzo dobrej strony pokazała się uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie, zawodniczka LOK Lider Amicus Lebork – Paula Wrońska, która w rywalizacji drużynowej karabinka dowolnego (3 postawy na 300 m) wraz z Sylwią Bogacką i Karoliną Kowalczyk wywalczyła brązowy medal, pokonując w spotkaniu o III miejsce Estonię.

reklama

Dwaj tenisiści stołowi Poltareksu Pogoni Lębork: Adam Dosz i Sławomir Dosz (powrócił do lęborskiego klubu z Gorzovii Gorzów Wielkopolski) reprezentowali Politechnikę Gdańską na Europejskich Igrzyskach Akademickich w Łodzi. Złotym medalistą został Jakub Folwarski (Akademia Zamojska), natomiast brąz wywalczył Adam Dosz. Warto nadmienić, że w ćwierćfinale gry pojedynczej doszło do bratobójczego pojedynku Doszów. To był niesłychanie zacięty, zażarty i emocjonujący bój, w którym Adam pokonał Sławomira 3:2 (15:13, 5:11, 13:11, 11:13, 12:10). W półfinale Adma Dosz uległ Turkowi Ibrahimowi Gunduzowi 0:3 (7:11, 9:11, 4:11).

Podczas zawodów pływackich „XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży” w Oświęcimiu wystąpiła m.in. Weronika Klejna (2005) z Soleksu Lębork. Nasza pływaczka rywalizowała w stylu klasycznym. Na 200 m zajęła IV m. z rezultatem 2.36,55, natomiast w finale 100 m była VII (1.14,28). W rywalizacji na 50 m lęborczanka była ostatecznie X (34,67) …„Weronika Klejna zaprezentowała się z dobrej strony. Osiągnęła dwa finały A i jeden B. Poziom rywalizacji był wysoki. Moja podopieczna była bardzo blisko podium na dwieście metrów. Czwarta lokata jest uważana za najgorszą dla każdego sportowca, bo do medalu niewiele zabrakło. Nasza praca szkoleniowa prowadzona jest bardzo systematycznie i we właściwym kierunku. Po olimpiadzie Weronika ma zasłużony odpoczynek wakacyjny. Zajęcia na pływalni Rafa w Lęborku rozpoczniemy od 5 września…” – oświadczył Dariusz Gromulski, trener Soleksu i twórca sukcesów lęborskiego pływania, które w 2022 r. obchodzi 19 lat istnienia.

Na tydzień przed inauguracją rozgrywek IV ligi… Pogoń Lębork uległa lokalnemu rywalowi –  Gryfowi Wejherowo 0:1 (0:0). Jedyną bramkę zdobył w 83 min. – Maciej Leske. Zespół z Lęborka wystąpił w tym meczu w następującym składzie: Kolke – Ronowski, Musuła (46 testowany), Kochanek, Iwański (46 Raulin), Siłkowski (60 Śliwiński), Romanek, testowany, Kajca (46 Niechwiedowicz), A. Formela (46 Piór), Sz. Pawlik. Kibice mieli okazję zobaczyć nowych zawodników w barwach Pogoni: Martina Romanka i Ksawerego Ronowskiego. W okresie przygotowawczym Pogoń Lębork rozegrał jeszcze trzy spotkania: z Wieżą Postomino (2:3), Wikędem Luzino (2:1) i Sokołem Bożepole (1:2). Na inaugurację sezonu Pogoń zagra w Luzinie właśnie z Wikędem.

W meczach sparingowych dużo lepiej prezentował się drugi z naszych IV-ligowych zespołów – Anioły Garczegorze, który przegrał w Wikędem Luzino (3:4) oraz wygrał z KKP Garbarnia Kępice (7:1), KS Spartą Sycewice (6:2), Zenitem Łęczyce (5:0) i wczoraj z Sokołem Bożepole (4:2). Na inauguracje sezonu zespół z Garczegorza podejmować będzie Bytovię Bytów. 

zdjęcia: Paula Kowalczyk, Poltarex Pogoń Lębork, Pogoń Lębork, materiały prasowe

reklama
POLECAMY
 
close-link