reklama
Aktualności

A na stacji PKP w Godętowie… duże zmiany !

A na stacji PKP w Godętowie… duże zmiany !

Na stacji kolejowej w Godętowie PKP zamieściło następującą informację… „Od 4 sierpnia 2022 r. teren wyładowni na stacji kolejowej Godętowo należący do PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zostanie zamknięty. Prosimy o zaprzestanie parkowania pojazdów na tym terenie. Po tym terminie pojazdy zostaną odholowane na koszt właściciela…”. Cóż to oznacza dla mieszkańców Godętowa i pobliskich Łęczyc ? Przede wszystkim to, że zostaną „zlikwidowane” miejsca parkingowe przy stacji, z których tak ochoczo korzystali okoliczni mieszkańcy> Pozostawiali tam swoje samochody, gdy udawali się rano na pociąg, by dojechać nim do pracy w Lęborku lub Wejherowie. Teraz będą prawdopodobnie zajmować każdą wolną przestrzeń opodal stacji PKP, np. przy ośrodku zdrowia lub przy pobliskich sklepach.

reklama

Kiedyś w „wyładowani” było miejsce gdzie pociągi rozładowywały i lądowały towar, później swoje samochody pozostawiały osoby udające się pociągiem do pracy… rodzi się pytanie, co będzie tam teraz, skoro PKP zamyka ten teren od 04.08.br. Jak dowiaduje się nasza redakcja, PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. będzie dzierżawić ten teren firmie „Budimex” (jako plac wyładowczy), która jest jednocześnie wykonawcą drogi ekspresowej S6 od Bożegopola Wielkiego w stronę Lęborka i Słupska. Cóż, czasy są trudne a PKP woli zarabiać konkretne pieniądze na dzierżawie swoich terenów, niż udostępniać je „bezpłatnie” okolicznym mieszkańcom. Z jednej strony wydaje się to być najzupełniej zrozumiałe, z drugiej zaś… co z mieszkańcami Godętowa i Łęczyc, gdzie będą teraz parkować swoje pojazdy ?

3 Komentarze

    pasezerowie się nie liczą

    No tak bo lepiej budować drogę Expressową niż zbudować drugi tor i efekt taki że kolej niekonkurencyjna oraz korki w Trójmieście bo wielu przerzuci się na samochody

    A gdzie ochrona środowiska? Społeczna odpowiedzialność PKP? Kolejny efekt rządów złodziei.

Komentarze są wyłączone.

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę