Aktualności

Piknik rodzinny z okazji Święta Policji !

Piknik rodzinny z okazji Święta Policji !

W dn. 21 lipca br. na terenie miasteczka ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, przy ulicy Toruńskiej 5 odbędzie się piknik rodzinny z okazji Święta Policji. W godz. 09:00–12:00 będzie można m.in. obejrzeć policyjne pojazdy i sprzęt, jaki na co dzień mundurowi wykorzystują w swojej służbie, zobaczyć pokaz tresury psa służbowego czy też podszkolić się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie również można pojeździć rowerami czterokołowcami i przypomnieć sobie podstawowe przepisy z zakresu prawa o ruchu drogowym.

reklama

Dla chętnych będą przygotowane alkogogle – urządzenie symulujące upojenie alkoholowe i pozwalające na uzmysłowienie sobie, jak ogromnym zagrożeniem jest poruszanie się w takim stanie po drodze. Technik kryminalistyki uchyli rąbka tajemnicy na temat swojej pracy i pokaże w jaki sposób odnajduje i zabezpiecza ślady na miejscu przestępstwa. Nie zabraknie także stoiska promocji zawodu policjanta, przy którym będzie można dowiedzieć się jak wygląda specyfika tego zawodu i jakie wymagania trzeba spełnić, aby wstąpić w nasze szeregi. Dla dzieci oraz młodzieży przewidziano konkursy z drobnymi upominkami. Dla amatorów słodyczy przewidziana jest wata cukrowa.

Równolegle z piknikiem, o godz. 10:00 na placu apelowym rozpoczną się uroczyste obchody Święta Policji, w trakcie których będą wręczane akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia i wyróżnienia.

źródło: KPP w Lęborku

POLECAMY
 
close-link