reklama
Aktualności

Złoty Róg w przebudowie

Złoty Róg w przebudowie

Nowe, bezpieczne wyniesione skrzyżowanie powstaje na styku ulic Nadmorskiej, Malczewskiego, Stryjewskiego i Bohaterów Westerplatte. W obszarze tzw. „Złotego Rogu” trwają intensywne prace drogowe w ramach programu rewitalizacji i zadania pn. Budowa ścieżki rowerowej wraz z przebudowa układu komunikacyjnego na odcinku od ul. Nadmorskiej do Al. Wolności w Lęborku”.

reklama

Celem inwestycji jest m.in. wybudowanie nowego połączenie ulicy Nadmorskiej przez Stryjewskiego, Kellera, Łokietka z Aleją Wolności. Budowana jest tam nowa droga, chodniki, ścieżka rowerowa, parkingi i oświetlenie.

Wartą 2 mln 869 tys. złotych inwestycję na zlecenie miasta realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane „Wójcik” z Lęborka.

Projekt obejmuje m.in. przebudowę skrzyżowania ulicy Nadmorskiej ze Stryjewskiego i Malczewskiego. W rejonie terenu zwanego popularnie „Złotym Rogiem” powstanie bezpieczne wyniesione skrzyżowanie z doświetlonymi przejściami dla pieszych. Od ulicy Stryjewskiego w kierunku ul. Kellera wybudowano nową droga, która przez Kellera biegnąc obok Klubu Osiedlowego „Baza” połączyła się z ulicą Łokietka. Ważnym elementem będzie wybudowanie asfaltowej ścieżki rowerowej od ulicy Nadmorskiej do Alei Wolności (przy „Orliku”). W ramach inwestycji przy nowej drodze i posesjach powstaną utwardzone miejsca parkingowe a na obszarze rewitalizowanego obszaru stanie 46 ledowych lamp.

2 Komentarze

    Pochodzę ze stryja i pierwsze słyszę o nazwie „złoty róg”😂

    Chyba nie pochodzisz jak nie słyszałeś. Mieszkałem tam od urodzenia i zawsze mówiło się na to miejsce złoty róg 😀

Komentarze są wyłączone.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link