Aktualności

22 wnioski, interpelacje i zapytania radnych w ciągu kilku ostatnich dni…

22 wnioski, interpelacje i zapytania radnych w ciągu kilku ostatnich dni…

Tylko kilka ostatnich dni wystarczyło naszym radnym na złożenie aż 22 wniosków, zapytań i interpelacji do Burmistrza Lęborka i- Witolda Namyślaka. Rzecz jasna za każdym wnioskiem, zapytaniem lub interpelacją stoją konkretne sprawy, które nurtują nie tylko naszych radnych ale i mieszkańców naszego miasta.

reklama

Powstała w ten sposób cała lista „nowych” zaniedbań, wymagających natychmiastowej naprawy. Mowa o podmyciu jezdni na ul. Mieszka I (na wysokości budynków nr 3 i 4), uszkodzonych krawężnikach chodnika przy MOPS-ie na ul. Wyszyńskiego, zawyżonej studzience teletechnicznej na skrzyżowaniu ul. Harcerzy i Kasztanowej, ubytku gruntu spowodowanego nieszczelności studni rewizyjnej przy ul. Gdańskiej 80, zniszczonej kratce ścieku podłużnego na ul. Targowej/Wyspiańskiego, uszkodzonej ławce na ul. Malczewskiego (SJSP), wyrównaniu progu spowalniającego ruch drogowy na ul. Harcerzy 3 i ul. Kanałowej 8, likwidacji dziury w asfalcie na ul. Kanałowej 4, zamontowania lustra na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z ul. Łowicką, zalegającej wodzie przy przejściem dla pieszych na ul. Wojska Polskiego, niedziałającym guzika do zmiany sygnalizacji świetlnej od strony SP nr 1, datach uruchomienia fontanny na Placu Pokoju i tzw. „żabki”, umyciu i odświeżeniu ławek oraz śmietników na Placu Pokoju, czy też o nakładaniu obowiązku dezynfekowania pojemników na śmieci na wspólnoty mieszkaniowe  przy ul. Czołgistów i 1 Maja.

Wśród innych spraw warto wymienić te, które dotyczą włączenia w plan rozwoju sieci MPEC  (os. Roszarniczego), wykonania projektu drogowego łączącego most na rzece Łebie, ul. Mostnika z ul. Skarżyńskiego, zwiększenia wydatków stanowiących dotacje na wymianę źródeł ciepła na ekologiczne, zmiany planów zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Komuny Paryskiej i Sudeckiej oraz ul. Pomorskiej, Kanałowej, Lubelskiej i Topolowej, bezpieczeństwa rowerzystów na ul. Staromiejskiej, stanu czystości wiat śmietnikowych, przeglądu podwórek komunalnych, egzekwowania od firm sprzątających obowiązków wynikających z umów, czyszczenia metodą ciśnieniową Placu Pokoju, lokalizacji tzw. „psiego wybiegu”, łamania porządku publicznego oraz kosztów obsługi zadłużenia Miasta Lęborka, który na stan 31.12.2021 wynosił 91,5 mln. zł (!). Pozostaje wierzyć w szybkie usunięcie zaniedbań i braków oraz załatwienie szeregu innych spraw, o których mowa powyżej.

POLECAMY
 
close-link