reklama
Aktualności

„Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości” wkrótce zakończy działalność!

„Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości” wkrótce zakończy działalność!

W związku z niepotwierdzonymi informacjami odnośnie rychłego zakończenia działalności „Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości” w budynku przy ul. Krzywoustego 1 w Lęborku, redakcja portalu „Lębork24Info” zwróciła się do naszego Urzędu Miasta z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy

reklama

. W odpowiedzi, którą nadesłał w dniu dzisiejszym z up. Burmistrza – Sekretarz Miasta – p. Marian Kurzydło czytamy m.in.: W związku z zakończeniem 10.10.2021 roku okresu trwałości projektu „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości – szansa rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i kartuzach”, 22.04.br Rada Programowa w/w projektu złożona z przedstawicieli czterech samorządów rozwiązała porozumienie z dn. 02.02.2012 roku w sprawie wspólnej realizacji projektu. W obecnej formule „Inkubator” lęborski będzie funkcjonował do 30.06.br ! Jako, że rozmowy prowadzone z firmami, które mogłyby pełnić funkcję dalszego operatora pomieszczeń po „Inkubatorze” nie przyniosły należytego rezultatu, Urząd Miasta podjął współpracę z Ochotniczą Służbą Ratowniczą (OSR) w Lęborku, która przeniesie do tych pomieszczeń Szkołę „Policealne Studium Pracowników Medycznych i Społecznych”. Jednocześnie przyszły dzierżawca wyraził chęć dalszej współpracy z firmami, które do tej pory funkcjonowały w pomieszczeniach „Inkubatora” na podobnych zasadach. Tyle w kwestii wyjaśnień, za które bardzo dziękujemy.

MD

1 Komentarz

    A może znalazłoby się tam miejsce dla krwiodawstwa, ponieważ obecne lokum Klitki przy szpitalu) urąga idei honorowego krwiodawstwa. Panie Burmistrzu kiedyś były jakieś obietnic?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.