Aktualności

Zakupy starszych i niepełnosprawnych z dowozem do domu, to możliwe…

Zakupy starszych i niepełnosprawnych z dowozem do domu, to możliwe…

Życie nieubłaganie pędzi wciąż naprzód, a my musimy się w nim jakoś odnaleźć. Brak czasu to dzisiaj największa bolączka XXI wieku, ale w tej naszej szarej codzienności zapominamy niekiedy o ludziach starszych i niepełnosprawnych. I bynajmniej nie chodzi tu wcale o kolejną formę pomocy dla „najuboższych”, ale o możliwość dostosowania zdobyczy naszych czasów do aktualnie występujących potrzeb… właśnie tych wszystkich, którzy w pewnych kwestiach uzależnieni są od pomocy rodziny i sąsiadów, a wydaje się, że doskonale mogliby radzić sobie sami, gdyby tylko ktoś zechciał wyjść im naprzeciw.

reklama

Lębork jest miastem ludzi starszych, gdzie aż 20% stanowią „seniorzy” powyżej 65 roku życia. Wiele z nich ma ogromny problem z zakupami, tymi podstawowymi, umożliwiającymi im normalne życie i codzienne funkcjonowanie. Bywa, że mogliby zamówić sobie takie zakupy (np. spożywcze) w którymś ze sklepów, ale… w naszym mieście, jedynie „Żabka” oferuje możliwość zakupu i dowozu podstawowych produktów za pośrednictwem aplikacji „Glovo” (za jedyne 9,90 zł), tej samej, która od kilku dni realizuje już zamówienia dokonywane m.in. w „McDonald’s”.

Może zatem warto namówić firmę „Glovo”, by zainteresowała swoimi usługami, także i inne sklepy spożywcze, w tym także te duże, typu „Lidl”, „Kaufland” czy też „Biedronka”, która już niebawem otworzy kolejny, szósty już sklep tej sieci handlowej w naszym mieście (obok „Mrówki”). Co ciekawe, „Biedronka” wprowadziła już taką usługę (poprzez aplikację „Glovo”) w dziesiątkach miast w Polsce (m.in. w Rumi, Gdańsku, Gdyni i Sopocie), gdzie zakupy do 75 zł „kosztują” dodatkowe 14,99 zł, ale już zakupy powyżej 250 zł tylko – 4,99 zł. Seniorom powyżej 65 roku można by też zaproponować atrakcyjne rabaty i promocje oraz np. dni darmowej dostawy… tak jak ma to już miejsce, w dziesiątkach innych sklepów miast naszego kraju.

To właśnie dzięki telefonowi jednej z naszych czytelniczek, która zgłosiła ten problem, nasza redakcja postanowiła zainteresować się tym zagadnieniem i obiecujemy zbadać „temat”… Być może uda nam się to, co w innych miastach już od dawna jest normalnością ?

MD

POLECAMY
 
close-link