reklama
Kultura

Jacek Pałkiewicz, otworzy muzeum swojego imienia w Niepublicznej Szkole Podstawowej Azymut im. Jacka Pałkiewicza w Mostach

Jacek Pałkiewicz, otworzy muzeum swojego imienia w Niepublicznej Szkole Podstawowej Azymut im. Jacka Pałkiewicza w Mostach

Już we wtorek 7 czerwca w Niepublicznej Szkole Podstawowej Azymut im. Jacka Pałkiewicza w Mostach odbędzie się  wyjątkowe wydarzenie.  Patron placówki, którym jest znany polski podróżnik i odkrywca Pan Jacek Pałkiewicz, otworzy w niej muzeum swojego imienia.

reklama

W związku z tym wydarzeniem, na terenie Lęborka oraz gminy Nowa Wieś Lęborska, odbędą się liczne imprezy kulturalne m.in. wystawy plakatów dotyczących postaci Jacka Pałkiewicza i jego podróży, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Uczniowie i nauczyciele wraz z zaproszonymi gośćmi spotkają się najpierw w szkolnej auli na części artystycznej. Następnie Pan Pałkiewicz dokona uroczystego otwarcia muzeum, podpisze swoje książki , a po południu otworzy wystawę fotograficzną zatytułowaną      ”Podróże Jacka Pałkiewicza” w lęborskiej Wieży Ciśnień, którą oglądać można do 16 czerwca. Cała społeczność szkoły Azymut czeka z niecierpliwością na nadchodzące uroczystości i zachęca do odwiedzenia wystaw, a w przyszłości Muzeum Patrona . 

Poniżej przedstawiamy harmonogram wystaw:

Starostwo Powiatowe w Lęborku (20.05.2022 – 08.06.2022), Urząd Miasta w Lęborku (23.05 – 10.06.2022), Urząd Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej (23.05 – 03.06.2022), Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku (21.05 – 12.06.2022) oraz Gminna Biblioteka w Nowej Wsi Lęborskiej (20.05- 27.05.2022) wraz z filiami (w Janowicach, Łebieniu, Chocielewku, Pogorzelicach oraz Krępie Kaszubskiej – wystawa ,,wędrująca” do końca czerwca).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.