reklama
Sport

Już w niedzielę… Kolarski Maraton MTB w Lęborku!

Już w niedzielę… Kolarski Maraton MTB w Lęborku!
Już w najbliższą niedzielę do Lęborka zawita V edycja cyklu kolarskich maratonów MTB, którego trasa zostanie w całości poprowadzona po terenach zalesionych. Baza zawodów wraz ze startem zostanie ulokowana na terenie Stadionu Miejskiego w Lęborku przy ul. Kusocińskiego 10. W zawodach wystąpi ogółem blisko 400 kolarzy z całego kraju. Lęborski wyścig uważany jest za jeden z najtrudniejszych w skali całego cyklu, ma obfitować zarówno w trudne podjazdy, jak i karkołomne zjazdy.
Jak informuje witryna mtbpomerania.pl, już na samym początku zawodnicy będą mieli do pokonania kilku kilometrowy podjazd, który nabije na liczniki ponad 100 metrów w pionie. Następnie czeka ich malowniczy zjazd o podobnej długości do miejscowości Malczyce, gdzie zaczną wspinaczkę po krętym dukcie w licznymi widokami na pobliskie wsie. Dalej trasa w przyjemny sposób biegnie do miejscowości Maszewo Lęborskie, gdzie będzie przebiegać opodal diabelskiego kamienia. Następnie po długim podjeździe i zjeździe pełnym wertepów dotrą do najciekawszego singla do najstarszego dębu na Pomorzu.
Następnie trasa biegnie do Leśnic, gdzie czeka Was niezliczona ilość krętych ścieżek i mocniejszych zjazdów. Po tym odcinku zaczyna się wielokilometrowy zjazd po serpentynach w kierunku Lęborka po czym już na terenie Lęborka odbędzie się najlepsza część wyścigu: liczne podjazdy i zjazdy po terenie dawnej trasy „XCO Pazur Lęborskiego Lwa”. To właśnie na tych ostatnich kilometrach okaże się kto wygra wyścig. Organizatorzy przewidzieli dwie trasy: „speed” o dług. 32,7 km (dla kolarzy od 11 roku życia) i „mega” o dług. 65,2 km (od 18 lat), obie z przewyższeniem prawie 1000 m. Początek zawodów o godz. 10:00

zdjęcie: pixabay, plan wyścigu: mtbpomerania.pl

reklama

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę