reklama
Kultura

51. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej 

51. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej 

17 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku odbyły się eliminacje powiatowe  51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnȏ Mòwa”. W eliminacjach wzięło udział 41 uczestników, którzy zostali wytypowani w eliminacjach gminnych (Lębork, Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Wicko).

reklama

Jury w składzie:

– Przewodniczący jury: Ryszard Wenta – Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddział w Lęborku
–  Regina Szczupaczyńska – Prezes Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła w Lęborku
–  Bożena Siuta – nauczyciel j. kaszubskiego w Społecznej Językowej Szkole Podstawowej LTO w Lęborku

Przyznało następujące miejsca:

Kategoria I – przedszkola:

I miejsce: Mikołaj Młyńczyk – Przedszkole nr 6 w Lęborku
II miejsce: Mieszko Fugiel – Przedszkole nr 6 w Lęborku
III miejsce: Nikola Płotka – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Przerytem
Wyróżnienie: Michalina Moczyńska – Przedszkole nr 6 w Lęborku
Wyróżnienie: Zofia Gałka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie
Wyróżnienie: Nikodem Kreft – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Przerytem

Kategoria II – uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej:

I miejsce: Dagmara Lis – Szkoła Podstawowa w Redkowicach
II miejsce: Kornel Kreft – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Przerytem
III miejsce: Bianka Klinkosz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie

Kategoria III – uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej:

I miejsce: Mikołaj Jereczek – Szkoła Podstawowa w Leśnicach
II miejsce: Hanna Homerda – Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku
III miejsce: Kacper Kropidłowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie

Wyróżnienie: Maja Majewska – Zespół Szkół w Garczegorzu
Wyróżnienie: Justyna Florczyk – Szkoła Podstawowa w Redkowicach

Kategoria IV – uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej:

I miejsce: Zuzanna Jereczek – Szkoła Podstawowa w Leśnicach
II miejsce: Zofia Walkusz – Szkoła Podstawowa w Łebuni
III miejsce: Daniel Keller – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie
Wyróżnienie: Zuzanna Jaszczak – Szkoła Podstawowa w Leśnicach
Wyróżnienie: Jakub Kubis – Szkoła Podstawowa w Szczenurzy
Wyróżnienie: Zofia Brokowska – Zespół Szkół w Łebieniu

Kategoria V – uczniowie szkół ponadpodstawowych:

I miejsce: Agnieszka Leszczyńska  – Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku
II miejsce: Magdalena Studzińska – Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku
III miejsce: Ewelina Kwidzińska – I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

fot.: lebork.pl