Kultura

Spektakle Teatru Tańca Jeszcze Pięć Minut we „Fregacie”

Spektakle Teatru Tańca Jeszcze Pięć Minut we „Fregacie”

Teatr Tańca Jeszcze Pięć Minut wraz z Lęborskim Centrum Kultury Fregata zaprasza na trzy premierowe spektakle. W niedzielę, 5 czerwca 2022 roku, na scenie Lęborskiego Centrum Kultury Fregata będzie możliwość zobaczenia trzech wspaniałych odsłon wszystkich grup działających pod szyldem Teatru Tańca Jeszcze Pięć Minut

reklama

Początek o godzinie 15:00. Bilety na to wydarzenie w cenie 25 złotych (jeden bilet na trzy spektakle) można nabyć w kasie LCK Fregata oraz za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl

reklama

OPISY :

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut Junior – „Biegnij, biegnij” – w szarej codzienności zatracamy się bezsensownym biegu po „lepsze jutro”. Każdego dnia gdzieś biegniemy, pędzimy bez tchu, zapominając o tym co ważne. Zaniedbujemy siebie, nasze relacje, wiecznie z kimś konkurujemy, pragniemy coś udowodnić. Ale co i po co? I czy tak naprawdę  nie pragniemy po prostu czasem się zatrzymać i nie tylko spojrzeć, ale w końcu zacząć zauważać? Spektakl „Biegnij, biegnij” do próba zmierzenia się młodych z byciem dorosłym.

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut  2 – „Niedopasowanie” – w świecie harmonii, porządku i pozornie idealnych wzorców, chyba każdy z nas ma czasem ochotę wprowadzić jakiś chaos, wyjść przed szereg, zapomnieć się i chociaż na chwilę zburzyć tę idyllę. „Niedopasowanie” to krótka opowieść o tym jak łatwo się podporządkowujemy powszechnie przyjętym normom, stajemy się klonami, robimy to, co wypada, a co nie zawsze idzie w parze z tym, czego tak naprawdę chcemy. Jednak gdy już uda nam się zakłócić ten porządek, gdy zdecydujemy pójść własną ścieżką, to czy stajemy się czarną owcą w stadzie, błędem systemu? I czy mamy szansę przetrwać żyjąc w ciągłej kontrze?

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut – „Myśli (nie)wypowiedziane” – Czy opłaca się mieć własne zdanie? Skąd się bierze własne zdanie i czy nie trzeba się przy tym napracować?  Lepiej analizować i myśleć krytycznie, czy podążać za głosem większości? Przecież mówią: „jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak, jak one”. Co nie pozwala mówić tego, co się myśli, a skąd przychodzi prawo do mówienia? Czy są rzeczy o których się nie  mówi? Wokół tych i podobnych pytań koncentruje się spektakl Myśli (nie)wypowiedziane.

POLECAMY
 
close-link