reklama
Aktualności

Relacja z Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek

Relacja z Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych Mieszkańcy Lęborka i okolic  mogli w niedzielę skorzystać z bezpłatnych pomiarów poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego krwi oraz porad udzielanych przez pielęgniarki i położne Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku. 

reklama

Studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku zachęcali do wyboru swojej uczelni i udzielali informacji na temat specyfiki zawodu pielęgniarki, pielęgniarza, położnej i położnego. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele miejskich władz.

Ważnym elementem spotkania z Mieszkańcami były działania edukacyjne. Na specjalnych fantomach personel medyczny przeprowadzał szkolenia z zakresu samobadania piersi. Inne fantomy natomiast były pomocne do zdobycia umiejętności wysłuchiwania tętna płodu oraz poznania zasad profilaktyki powstawania zespołów FAS i dziecka potrząsanego. Mieszkańcy Lęborka mogli także skorzystać z okazji i  zbadać poziom dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Wydarzenie było zorganizowane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Słupsku oraz Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku i Akademię Pomorską w Słupsku.

fot.: SPS ZOZ Lębork

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link