reklama
Aktualności

Zegar bije. 50 dni do otwarcia odcinka S6 Strzebielino-Gdynia

Zegar bije. 50 dni do otwarcia odcinka S6 Strzebielino-Gdynia

Coraz bliżej do otwarcia a właściwie uzyskania przejezdności na Trasie Kaszubskiej czyli drodze ekspresowej S6 od Bożepola Wielkiego do Gdyni.

reklama

Jak zapowiadają drogowcy pierwszym odcinkiem jakim jeszcze przed wakacjami dojedziemy do Trójmiasta będzie ponad 30 kilometrowy odcinek od Strzebielina do obwodnicy Gdyni

Zgodnie z zapowiedziami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje uruchomienie ruchu samochodowego na budowanej S6 między Strzebielinem a Gdynią pod koniec czerwca. Dwa miesiąca później, bo na początku września zakończyć mają się prace na odcinku od Bożepole Wielkie do węzła Strzebielino.  

Odcinek Leśnice – Bożepole Wielkie przez Lębork ma być gotowy w połowie 2025 roku. Wybuduje go za ponad 700 mln zł firma Budimex. Obecnie trwają pracę projektowe i uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń. W tym samym czasie wybudowane mają być odcinki z Leśnik w kierunku Słupska.

1 Komentarz

    Niewiarygodne, jaki to ogrom prac, ile pieniędzy, organizacja objazdów.Przejezdzam dość często i nie mogę się nadziwić jak powstaje nowy ciąg komunikacyjny.

Komentarze są wyłączone.

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę
POLECAMY
 
close-link