reklama
Aktualności

Łeba jednym z najlepszych miejsc do życia!

Łeba jednym z najlepszych miejsc do życia!

Jak wynika z najnowszego opublikowanego rankingu Zrównoważonego Rozwoju, Łeba jest jednym z najlepszych miejsc do życia w kraju. Badania rozwoju gmin w Polsce są prowadzone od wielu lat. Wskaźniki na podstawie których oceniane są poszczególne jednostki obejmują osiemnaście lat (2003-2020). Dzięki rozciągnięciu przedziału czasowego udaje się uzyskać wiarygodniejsze oraz dokładniejsze wyniki.

reklama

Ranking podzielony jest na cztery kategorie. Są to gminy wiejskie, miejskie, miejsko-wiejskie oraz miasta na prawach powiatu. Podstawą metodyki badań jest zbiór piętnastu zmiennych. W ich skład wchodzą wskaźniki, które obejmują rozwój gospodarczy, społeczny i ochronę środowiska. Łeba znalazło się w piątce najlepszych gmin miejskich.

Celem zaprezentowanych badań i rankingów jest promowanie rozwoju i identyfikowanie dobrych praktyk w realizacji kluczowych celów długoterminowych Chodzi przede wszystkim o kształtowanie konkurencyjności inwestycyjnej i kreowanie miejsc pracy, kształtowanie konkurencyjności migracyjnej, a w konsekwencji poprawianie warunków życia mieszkańców, rozwój przedsiębiorczości i zwiększanie wskaźnika samodzielności finansowej.

Miasta na prawach powiatu:
1. Świnoujście
2. M.st. Warszawa
3. Katowice
4. Opole
5. Krosno

Gminy wiejskie:
1. Kleszczów
2. Kobierzyce
3. Tarnowo Podgórne
4. Puchaczów
5. Baranów

Gminy miejsko-wiejskie:
1. Polkowice
2. Stryków
3. Zbąszynek
4. Niepołomice
5. Błonie

Gminy miejskie:
1. Karpacz
2. Sucha Beskidzka
3. Wysokie Mazowieckie
4. Złotów
5. Łeba

zdjęcie: Grzegorz Dampc

Promocje i rabaty!. Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę