02/12/2023
Biznes

Umowy na budowę drogi łączącej Kossaka ze Skarżyńskiego podpisane

Umowy na budowę drogi łączącej Kossaka ze Skarżyńskiego podpisane

5 maja w ratuszu uroczyście podpisano umowy z wykonawcą na budowę drogi łączącej ulicę Kossaka ze Skarżyńskiego przez ul. Nadmorską. Miasto Lębork pozyskało na ten cel 4 mln 622 tys. 393 złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład. To aż 89% wszystkich kosztów budowy nowej drogi. 

reklama

Ze strony samorządu Lęborka umowy podpisali Burmistrz Witold Namyślak i Skarbnik Miasta Arleta Bałon. Wykonawcę reprezentowali właściciele Mariusz i Tomasz Formella.

W uroczystym podpisaniu umów uczestniczyła także zastępczyni burmistrza Teresa Ossowska-Szara, radny miejski Leszek Leciejewski, szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Wetta oraz naczelnik i pracownicy Wydziału Realizacji Inwestycji Urzędu Miejskiego w Lęborku.  

Podzielone na dwie części inwestycyjne zadanie drogowe obejmuje budowę 1100 metrowej drogi od skrzyżowania drogi wojewódzkiej 214 przy ulicy Kossaka do ulicy Skarżyńskiego. Droga przecinać będzie ulicę Nadmorską, następnie ma przebiegać równolegle do linii kolejowej Lębork – Łeba, by następnie odbić w kierunku ulicy Skarżyńskiego. Nowa droga jest niezbędna do obsługi wciąż budującego się osiedla mieszkaniowego w rejonie ulicy Nadmorskiej i stworzy nowe połączenie tej dzielnicy z miastem poprzez skrzyżowanie ze Stryjewskiego i Mostnika i alternatywnie dalej przez nowy most na Czołgistów.   

Zakres inwestycji obejmuje budowę asfaltowej jezdni o szerokości 6 metrów, dwumetrowego chodnika z kostki betonowej i asfaltowej drogi dla rowerów o szerokości 2 metrów. W ramach prac położona zostanie kanalizacja deszczowa, przepusty oraz wybudowane zostanie ledowe oświetlenie uliczne.   

reklama