reklama
Aktualności

Jechał pijany i nie miał uprawnień – Spowodował kolizję

Jechał pijany i nie miał uprawnień – Spowodował kolizję

Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie 25-letni kierowca mercedesa, który spowodował w gminie Wicko kolizję. Mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

reklama

W nocy z soboty na niedzielę lęborscy policjanci pracowali na miejscu kolizji do jakiej doszło na drodze W-214 pomiędzy Białogardą, a Wickiem. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący mercedesem 25-letni obywatel Ukrainy, zamieszkały na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska, podczas wyprzedzania vw new beetle zahaczył o tył tego pojazdu i wjechał do rowu. 

Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale okazało się, że 25-latek był nietrzeźwy. Badanie alkotestem wykazało obecność ponad dwóch promili alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Wkrótce 25-latek odpowie przed Sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, pomimo braku uprawnień i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności i minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.