Biznes

Drogowo-rowerowa rewitalizacja „Lęborka Nowy Świat”

Drogowo-rowerowa rewitalizacja „Lęborka Nowy Świat”

Przy ulicach Nadmorskiej, Stryjewskiego, Kellera, Łokietka oraz przy Placu Piastowski trwa duża przebudowa układu drogowego dzielnicy. W ramach programu rewitalizacji „Lębork Nowy Świat” powstanie nowe połączenie ulicy Nadmorskiej przez Stryjewskiego, Kellera do ulicy Łokietka i Alei Wolności. Budowana jest tam nowa droga, chodniki, ścieżka rowerowa, parkingi i oświetlenie. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni.

reklama

Warte 2 mln 869 tys. 344 złotych zadanie pn. „Budowa ścieżki rowerowej wraz z przebudowa układu komunikacyjnego na odcinku od ul. Nadmorskiej do Al. Wolności w Lęborku” realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane „Wójcik” z Lęborka.

Projekt obejmuje m.in. przebudowę skrzyżowania ulicy Nadmorskiej ze Stryjewskiego i Malczewskiego. W rejonie terenu zwanego popularnie „Złotym Rogiem” powstanie bezpieczne wyniesione skrzyżowanie z doświetlonymi przejściami dla pieszych. Od ulicy Stryjewskiego w kierunku ul. Kellera budowana jest nowa droga, która przez Kellera biegnąc obok Klubu Osiedlowego „Baza” połączy się z ulicą Łokietka. Gruntownie przebudowana zostanie także ulica Stryjewskiego od skrzyżowania z Nadmorską do Bohaterów Westerplatte. Ważnym elementem będzie wybudowanie asfaltowej ścieżki rowerowej od ulicy Nadmorskiej do Alei Wolności (przy „Orliku”). W ramach inwestycji przy nowej drodze i posesjach powstaną utwardzone miejsca parkingowe a na obszarze rewitalizowanego obszaru stanie 46 ledowych lamp.

Zadanie inwestycyjne objęte jest dofinansowaniem realizacji Projektu „Odnowiony Lębork – rewitalizacja obszaru Nowy Świat” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Jego łączna wartość to aż 20 mln 467 tys. zł w tym 11 mln 423 tys. zł to pozyskana przez Miasto Lębork unijna dotacja.

reklama