reklama
Aktualności Sport

W Mobilnej Akademii szkolili trenerów piłki nożnej

W Mobilnej Akademii szkolili trenerów piłki nożnej

Na stadionie w Lęborku we wtorek 19 kwietnia odbyło się wyjazdowe szkolenie trenerów piłki nożnej. To kolejna wizyta Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Lęborku. MAMO to cykliczne szkolenia trenerów piłki nożnej prowadzone w mniejszych ośrodkach z inicjatywy PZPN. Na Pomorzu za Akademię Młodych Orłów odpowiadają doświadczeni trenerzy Arkadiusz Janor i Rafał Kaczmarczyk.

reklama


W szkoleniu przeprowadzonym na Stadionie Miejskim w Lęborku udział wzięli trenerzy piłki nożnej z powiatu lęborskiego oraz liczna grupa szkoleniowców Latarnika Choczewo. W części praktycznej trenerzy Mobilnej akademii przeprowadzili zajęcia pokazowe z drużyną C2 Pogoni Lębork rocznika 2008 i 2009. Zajęcia pn. „1 na 1 w obronie” od czasu do czasu były przerywane a szkoleniowcy z MAMO wyjaśniali uczestniczącym w zajęciach trenerom zawiłości przeprowadzanych ćwiczeń.

W drugiej, teoretycznej części na stadionie lokalni trenerzy wysłuchali wykładu pn. „Planowanie procesu szkolenia”.


– Zapewniam, że to nie nasz ostatni przyjazd do Lęborka w tym roku. Z powiatu lęborskiego jest tu zawsze najlepsza frekwencja. Próbowaliśmy też działać w innych miejscowościach powiatu, tu jednak mamy pewność, że trenerzy dopiszą. Nie bez znaczenia jest także dobra baza treningowa – mówił przez zajęciami Mobilnej Akademii Młodych Orłów trener Arkadiusz Janor.