Aktualności

Uciekał przed policją motocyklem bez tablic rejestracyjnych

Uciekał przed policją motocyklem bez tablic rejestracyjnych

Próba zatrzymania do kontroli motocyklisty, który jechał jednośladem bez tablic rejestracyjnych skutkowała policyjnym pościgiem. Mężczyzna nie reagował na nadawane przez mundurowych sygnały do zatrzymania się. Wjechał do lasu i zniknął z pola widzenia policjantów. Funkcjonariusze i tak go znaleźli.

reklama

Wczoraj po południu policjanci ruchu drogowego zauważyli na terenie gminy Wicko jadącego drogą publiczną motocyklistę, który nie miał przytwierdzonej do jednośladu tablicy rejestracyjnej. Mundurowi nadali mu sygnały błyskowe i dźwiękowe do zatrzymania się. Mężczyzna odwrócił się i widząc radiowóz gwałtownie przyspieszył. Uciekał przed policjantami polną drogą, a następnie wjechał do lasu i zniknął z pola widzenia funkcjonariuszy. Myślał, że uniknie odpowiedzialności, ale zdziwił się, gdy około godzinę później policjanci pojawili się pod jego domem. Funkcjonariusze szybko bowiem ustalili, do kogo należy jednoślad.

Okazało się, że 20-latek z gminy Wicko, który prawdopodobnie sam skonstruował jednoślad, uciekał, bo nie miał uprawnień do prowadzenia motocykla. Gdy dojechał do domu motocykl schował w piwnicy. Mundurowi znaleźli jednoślad i poddali go oględzinom. „Samoróbka” nie miała żadnych cech identyfikacyjnych, nie była ubezpieczona ani dopuszczona do ruchu.

Policjanci poddali 20-latka badaniu alkotestem. Mężczyzna był trzeźwy. Najprawdopodobniej wkrótce usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu i bez uprawnień. Funkcjonariusze powiadomili również UFG o braku polisy OC.

Za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

4 Komentarze

  no jawny przestępca i bandyta.. dobrze ze taki zbrodniarz został zatrzymany… nie do pomyślenia co mógł zrobić na tej niebezpiecznej maszynie… terror się szerzy dobrze ze nasze podatki nie idą na marne zawziętość policjantów godna pochwały…..

   szkoda, że nie spotkał na drodze ciebie albo kogoś bliskiego? jeszcze brakuje, żeby wiejscy inżynierowie konstruowali pojazdy i bez uprawnień, przeglądów technicznych pojawili się na drogach. weź trunki zmień. powinien dostać te 5 lat. idiotów też powinno się izolować. przynajmniej uniemożliwiać dostęp do internetu.

    Mówisz wiejski inżynier każdy od czegoś zaczynał chłopak robi swoje motocykla w przyszłości otworzy firmę zatrudni pracowników i będzie produkował swoje motocykle a później np: kupisz swojemu synowi jakiś mały motorek i dalej bedzisz mówić że to wiejski inżynier No chyba nie chłopak robi to co kocha

  Wykurwiaj na śmietnik i sie nie wypowiadaj na takie tematy sam se idź do więzienia na 5 lat za chwilę przyjemności, jakby miał tablicę to już byłby w 100% bezpieczny a teraz nie ? pomyśl logicznie

Komentarze są wyłaczone