15/07/2024
Aktualności

Tydzień działania ,,Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego’’

Tydzień działania ,,Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego’’

W dniach 20 – 27 kwietnia br. pomorscy policjanci przeprowadzą działania, których głównym celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

reklama

Coraz większą popularnością cieszą się hulajnogi elektryczne oraz inne urządzenia transportu osobistego. Jednak nie wszyscy ich użytkownicy stosują się do obowiązujących przepisów i niestety dochodzi do tragicznych zdarzeń drogowych. Wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego znajdują się także piesi i rowerzyści.

Od dziś przez cały tydzień większa niż zwykle ilość patroli policyjnych będzie czuwać nad bezpieczeństwem na pomorskich drogach. Mundurowi podczas działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia pieszych, rowerzystów, użytkowników hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego.

Do najtragiczniejszych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego dochodzi w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Właśnie w tych miejscach funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowanie kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych, rowerzystów oraz innych niechronionych uczestników ruchu.

Przypominamy, że wszyscy wymienieni wyżej korzystający z dróg są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

reklama