reklama
Sport

Szachtar Donieck zagra na Pomorzu. Mecz charytatywny na pomoc Ukrainie

Szachtar Donieck zagra na Pomorzu. Mecz charytatywny na pomoc Ukrainie

Dziś o godzinie 19:30 na Polsat Plus Arena Gdańsk rozegrany zostanie mecz charytatywny, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Szachtarem Donieck. Dochód ze sprzedaży biletów będzie przekazany na akcję Gdańsk Pomaga Ukrainie. Spotkanie w Gdańsku jest jednym z kilku na trasie Szachtara po Europie, które odbywają się w ramach akcji „Football For Peace. Stop War in Ukraine.”

reklama

Bilety na mecz można nabyć on-line pod adresem https://bilety.lechia.pl  lub w dniu spotkania od godziny 18 w Pawilonie Kasowym nr 1 przy stadionie (dojście od ulicy Żaglowej). Minimalny datek za wejściówkę to 10 zł, ale organizatorzy przewidzieli możliwość kupna biletu drożej, jeśli kupujący zechce wesprzeć akcję wyższą kwotą. Bilety na Strefę Prestige zaczynają się od kwoty 110 zł i obowiązuje ta sama zasada, jak w przypadku na pozostałe trybuny.

– Dzięki naszym kontaktom w krótkim czasie udało się zaprosić Szachtar do Gdańska, by zagrać towarzysko w tym szczytnym i charytatywnym celu. Z pewnością piłkarze obu zespołów będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, a kibice mogą się spodziewać ciekawego widowiska – mówi Paweł Żelem, Prezes Zarządu Lechii Gdańsk. – Ale dziś tak naprawdę ważniejsze niż same zmagania sportowe jest przesłanie, jakie ma płynąć z Polsat Plus Arena. Piłka nożna opowiada się za pokojem. Lechia Gdańsk opowiada się za pokojem.

Szachtar jest utytułowaną ukraińską drużyną, 13-krotnym mistrzem kraju. Klub osiem razy zdobywał Superpuchar Ukrainy, wielokrotnie reprezentował swój kraj na arenie międzynarodowej, m.in. w Lidze Mistrzów. Od 2014 roku, czyli po przejęciu Donbasu przez rosyjskich separatystów nie może rozgrywać meczów u siebie, na Donbas Arenie. Piłkarze z Doniecka występowali więc m.in. we Lwowie, Kijowie i Charkowie. Teraz rozpoczęli trasę po Europie.

Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w meczu, a chcą wesprzeć Ukrainę, mogą to zrobić za pośrednictwem akcji Gdańsk Pomaga Ukrainie https://ukraina.gdanskpomaga.pl/