reklama
Biznes

Dyżur w Łebie! ZUS pomoże wypełnić uchodźcom wniosek o 500 plus

Dyżur w Łebie! ZUS pomoże wypełnić uchodźcom wniosek o 500 plus

Mobilny punkt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych tym razem odwiedzi Łebę. Eksperci pomogą uchodźcom z Ukrainy założyć profile na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE) i wypełnić wniosek o świadczenie „500 plus”.

reklama

Eksperci ZUS będą dostępni 30 marca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łebie przy ul. Kościuszki 90 A. od 8:30 do 11:00.

Celem ZUS jest dotarcie do rodziców i opiekunów, którzy mają ograniczone możliwości odwiedzenia placówek ze względu na odległość lub ograniczenia komunikacyjne.

Dzięki ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, uchodźcy uzyskali dostęp do wsparcia. Będą mogli starać się o świadczenia: 500+, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, Dobry Start oraz o bon żłobkowy. Wsparcie przysługuje przez okres pobytu z dziećmi w Polsce.

Wnioski o świadczenie „500 plus” w języku ukraińskim można składać wyłącznie elektronicznie od 26 marca. Aby to zrobić należy mieć m.in. specjalny PESEL, konto w banku w Polsce oraz polski numer telefonu.