reklama
Aktualności

Z dwoma promilami spowodował wypadek w Lęborku. Przed policją uciekał na piechotę

Z dwoma promilami spowodował wypadek w Lęborku. Przed policją uciekał na piechotę

Kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 32-latkowi podejrzewanemu o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji.

reklama

W środę około godziny 15:00 policjanci z lęborskiej drogówki interweniowali w na ulicy Kanałowej, gdzie doszło do kolizji, a sprawca próbował uciec. Z ustaleń mundurowych wynika, że 32-latek z powiatu kartuskiego, kierując vw transporterem stracił panowanie nad autem i najechał na inny pojazd. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, by po chwili wysiąść z samochodu i uciekać pieszo. Policjanci zatrzymali go po pościgu. Okazało się, że to 32-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze odholowali jego auto.

32-latek usłyszy wkrótce zarzuty prowadzenia w pojazdu w stanie nietrzeźwości i jazdy bez uprawnień. Niewykluczone też że odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.