reklama
Aktualności

Uszkodził windę w dworcowym tunelu, napadł na lęborski market. Może trafić na 10 lat do więzienia

Uszkodził windę w dworcowym tunelu, napadł na lęborski market. Może trafić na 10 lat do więzienia

Kryminalni z Lęborka zatrzymali 32-latka poszukiwanego przez Sąd do odbycia kary prawie roku pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Mężczyzna jest też podejrzewany o zniszczenie elementów windy w dworcowym przejściu podziemnym oraz kradzież rozbójniczą. Niewykluczone, że do więzienia trafi na dłużej.

reklama

W ubiegły wtorek kryminalni ustalili miejsce pobytu i zatrzymali na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska 32-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Lęborku do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został skazany na prawie rok więzienia za przestępstwo kradzieży. Zanim jednak trafi do zakładu karnego, najprawdopodobniej usłyszy kolejne zarzuty. Jest bowiem podejrzewany o zniszczenie w listopadzie ubiegłego roku drzwi windy osobowej w przejściu podziemnym dworca PKP poprzez umyślne kopanie i spowodowanie w ten sposób strat w wysokości prawie 3 tysięcy złotych. Niewykluczone, że odpowie również za kradzież rozbójniczą, do jakiej doszło w grudniu w jednym z miejscowych sklepów. Policjanci zgromadzili dowody wskazujące na to, że ukradł kilka butelek alkoholu i podczas próby zatrzymania przez pracownika ochrony, stosował wobec niego przemoc fizyczną oraz groźby pozbawienia życia.

Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie najprawdopodobniej przedstawione mu zostaną zarzuty. 32-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.