reklama
Aktualności

Zostań Żołnierzem RP w 50 dni

Zostań Żołnierzem RP w 50 dni

W czwartek 26 sierpnia w Łebie na Skwerze Rybaka (ul. Kościuszki) Wojskowa Komenda Uzupełnień wystawi mobilny punkt rekrutacyjny informujący o możliwości wstąpienia do w szeregi Wojska Polskiego. Będzie to idealna okazja aby porozmawiać bezpośrednio z żołnierzami oraz pracownikami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku. Na miejscu zainteresowani dowiedzą się jakie dokumenty są wymagane, aby się zgłosić oraz poznają obowiązujące zasady towarzyszące przy wstąpieniu do służby.

reklama

Do tej pory wszystko związane z rekrutacją do wojska, w tym służba przygotowawcza, trwało średnio 190 dni, natomiast dzięki nowym rozwiązaniom skraca się ten okres do maksymalnie 50 dni. Kampania Zostań Żołnierzem RP umożliwi krótszy o 140 dni proces rekrutacji. Składając wniosek przez internet kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności.

Wprowadzone zmiany, są ukłonem w stronę osób, które ubiegały się lub ubiegają się o służbę w Wojsku Polskim, gdyż jednym z czynników zniechęcających do służby był zbyt długi termin pomiędzy złożeniem wniosków, a ukończeniem szkolenia i złożeniem przysięgi wojskowej. 

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link