reklama
Aktualności

Od poniedziałku możemy legalnie pójść do fryzjera i kosmetyczki. W szkołach hybrydowe nauczanie

Od poniedziałku możemy legalnie pójść do fryzjera i kosmetyczki. W szkołach hybrydowe nauczanie

Od poniedziałku na Pomorzu i w 10 innych województwach otwierają się fryzjerzy i kosmetyczki. Dla uczniów klas I-III przywrócona została nauka w systemie hybrydowym. Pozostałe ograniczenia pozostają bez zmian.

reklama

– Za tydzień podamy dokładny harmonogram otwierania poszczególnych gałęzi gospodarki – informował w Polskim Radiu Adam Niedzielski. – Niektóre reakcje są nadmiarowo optymistyczne. Zalecam dużą ostrożność w takich oczekiwaniach. To jeszcze nie jest czas, żebyśmy mogli napić się kawy czy zjeść obiad w ogródku kawiarnianym – podkreślił. Minister zdrowia dodał, że dane epidemiczne wskazują na spadek nie tylko liczby zakażeń, ale i hospitalizacji oraz zgonów. Dodał, że dwa ostatnie wskaźniki zmniejszają się znacznie wolniej, ale wszystko wskazuje na to, że apogeum liczby zgonów mamy już za sobą.

Rząd poluzował obostrzenia w 11 województwach, w których średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców nie przekracza 35. Są to województwa: podlaskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, pomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, małopolskie.

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę