reklama
Aktualności

Dokładnie segreguj odpady, przed oddaniem ich do PSZOK

Dokładnie segreguj odpady, przed oddaniem ich do PSZOK

Zakład Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” w Czarnówku poinformował, iż wszystkie odpady budowlane zbierane w ramach systemów gminnych jak i w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych muszą być zbierane w sposób selektywny zgodnie z katalogiem odpadów. Według komunikatu, należy wystrzegać się mieszania odpadów budowlanych czy elektronicznych.

reklama

Do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w gminach, można oddawać wyłącznie posegregowane odpady budowlane i rozbiórkowe. Odpady te należy segregować na następujące frakcje:  gruz, plastik budowlany (rury, folia budowlana, plandeki, panele plastikowe), materiały izolacyjne (styropian, wełna mineralna, siatka izolacyjna),  ceramika (toalety, umywalki), kable,    pozostałe budowlane: okna, drzwi, tapety, okleiny, regipsy.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oddając do PSZOK należy dzielić na sprzęt: duży (lodówki, pralki, telewizory) i mały (żelazka, telefony, radia, wiertarki).

W katalogu brak jest pojęcia odpadów budowlanych zmieszanych, ponieważ odpadów ze sobą nie można mieszać – czytamy w komunikacie spółki. Odpad o kodzie 170182 – czyli „Inne niewymienione odpady”, są to odpady budowlane niewymienione w katalogu, a nie odpady zmieszane. Podkreślono, że odpady zmieszane nie będą przyjmowane przez zakład w Czarnówku.

Więcej informacji na stronie: http://zzo-czarnowko.pl/dla-mieszkancow/pszok

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link