Aktualności

Barbara Nowacka otwiera biuro poselskie w Lęborku

Barbara Nowacka otwiera biuro poselskie w Lęborku

W Domu Rzemiosła przy Placu Pokoju swoje biuro poselskie otwiera niebawem posłanka Koalicji Obywatelskiej – Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka.

reklama

Na elewacji budynku zamontowany został już szyld biura o czym poinformował współpracownik posłanki, organizator protestów „Strajku Kobiet” w Lęborku i były przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Jakub Herczyk.

Barbara Nowacka to polityk i popularna działaczka feministyczna. Jest córką wieloletniej lewicowej posłanki Izabeli Jarugi-Nowackiej, która zginęła w katastrofie samolotu prezydenckiego koło Smoleńska w 2010 r.

Barbara Nowacka ukończyła studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz studnia MBA, z wykształcenia jest informatykiem.  Od 12. roku życia przez 8 lat występowała w programie „5-10-15”, prowadząc między innymi „Szortpress”. Wspólnie z partnerem wychowuje dwójkę dzieci.

W wyborach parlamentarnych 2019 startowała do Sejmu RP z listy Koalicji Obywatelskiej, z 1. miejsca w okręgu gdyńsko-słupskim. Otrzymała mandat poselski, zdobywając blisko 89 tys. Głosów – w tym ponad 4,5 tys. głosów w powiecie lęborskim. W Sejmie zajmuje się sprawami edukacji (jest wiceprzewodniczącą podkomisji stałej ds. nauki i szkolnictwa wyższego) czy praw kobiet.

POLECAMY
 
close-link