reklama
Aktualności

Do Chorwacji z dojazdem własnym – jak planujemy spędzić urlop 2021?

Do Chorwacji z dojazdem własnym – jak planujemy spędzić urlop 2021?

Już niedługo sezon wakacyjny, a wraz z nim planowanie wyjazdu. Ze względu na panującą sytuację, powinniśmy jednak zwracać uwagę na dodatkowe aspekty takie jak bezpieczeństwo czy dystans społeczny. Gdzie spędzić udane wakacje i jaki kierunek wybrać?

reklama

Wakacje podczas pandemii

Już od roku cały świat pozostaje w zawieszeniu. Za nami lockdown, liczne obostrzenia i ograniczenia. Powinniśmy ich przestrzegać ze względu na troskę o siebie i innych, ale nie powinniśmy zapominać o relaksie i odpoczynku. Wakacje są na to doskonałą okazją. Z pewnością chcemy podróżować i tęsknimy za swobodnym podróżowaniem, ale stawiamy na bezpieczeństwo i obecnie to ta kwestia jest najistotniejsza. Pandemia zmienia podeście do podróżowania, na jej podstawie wybieramy więc miejsca, w których poczujemy się bezpiecznie i jednocześnie odpoczniemy. Pierwszym aspektem jest tutaj podróż. Najlepszą opcją jest obecnie dojazd własnym samochodem. W ten sposób zyskujemy niezależność oraz dystans z innymi osobami. Nie musimy przemieszczać się samolotem, ograniczamy możliwość zarażenia na lotnisku czy podczas lotu. Ponadto, obecnie coraz częściej odwoływanych jest wiele lotów, na co nie jesteśmy narażeni, jeżeli wybierzemy własny środek transportu. Jest to również wygodne na miejscu – możemy udać się wiele kilometrów poza naszym miejscem wypoczynku bez narażania się na koszta takie jak wynajem auta. Kolejne bezpieczne rozwiązanie to wynajęcie domu lub apartamentu wakacyjnego. Jest to zdecydowanie bardziej bezpieczne niż spędzanie wypoczynku w hotelu, w którym jest dużo osób, a czynności takie jak spożywanie posiłków czy pływanie w basenie jest utrudnione ze względu na sytuację. Własny dom gwarantuje nam zdrową izolację, zacieśnienie więzi z bliskimi osobami, z którymi spędzamy czas, a także swobodę. Jeżeli dodatkowo wynajmujemy apartament w wiele osób, możemy podzielić koszta i noclegi wyjdą w niezwykle korzystnej cenie.

Gdzie udać się na wypoczynek?

Kiedy ustaliliśmy już podstawowe kwestie takie jak miejsce zakwaterowania oraz dojazd, warto ustalić kierunek, w którym będziemy zmierzać. Ważne jest, aby był on w Europie – dłuższa trasa uniemożliwia podróż samochodem. Możliwości jest naprawdę – poznaj niektóre z nich.

Chorwacja

Wakacje w Chorwacji z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Nie bez powodu – jest to przepiękny kraj z niezwykłymi krajobrazami, czystymi plażami oraz korzystnym klimatem. Z pewnością spędzimy tam dobrze czas – czy to perłę Adriatyku w postaci miasta Dubrownik, stare miasto wpisane na listę UNESCO czy też jeziora Plitwickie połączone wodospadami – warto zobaczyć każde z tych miejsc!

Włochy

To kolejny z niesamowitych kierunków. Włoskie wakacje są kojarzone z niesamowitymi przeżyciami i niezapomnianym miejscem. Ten kraj obfituje zarówno w przepiękne plaże jak i historyczne zabytki – zaczynając od Koloseum, czy niesamowitą Toskanię – każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Wiele słonecznych dni oraz Wenecja stanowiącą idealne miejsce dla zakochanych – to z pewnością może zagwarantować nam włoska aura!

Hiszpania 

Kolejnym ciekawym przystankiem może być Hiszpania. Z pewnością każdemu spodobałby się taki kierunek – możemy zwiedzić Barcelonę, gdzie nie powinniśmy omijać znanej świątyni Sagrada Familia, ale również odwiedzić korridę czy pokazy tańca flamenco. To kraj różnorodności, gdzie jednocześnie możemy zwiedzać i odpoczywać. Warto postawić na duże wybrzeża takie jak Costa Brava oraz Costa Daurada, gdzie znajdziemy setki plaż czy ośrodków wypoczynkowych – miejsc idealnych dla turystów. 

Węgry – Balaton

Z pewnością nie zawiedziemy się słynnym Balatonem na Węgrzech. Piękne jezioro, którego woda jest niespodziewanie lazurowa to miejsce idealne na rodzinne pobyty. Jest blisko, jest pięknie i do tego można tam spróbować przespysznej węgierskiej kuchni. Warto spędzić tu wakacje przez każdego, kto lubi swojski klimat w niezwykle malowniczej wersji. Z pewnością nie będziemy się nudzić – znajdziemy tu wiele atrakcji w postaci wodnych rozrywek.

Polska

Nie zapominajmy również o naszym rodzimym kraju – tu również znajdziemy wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Plusem jest z pewnością to, że nie będziemy musieli długo jechać – oczywiście w zależności od miejsca, które wybierzemy. Możemy wybierać z wielu krain – od morskich klimatów, po góry i sporty zimowe, czy też miejsce 1000 jezior, czyli Mazury. Jeżeli wolimy większe miasta, tam również będziemy mieli co zwiedzać – starówka zarówno naszej stolicy, czyli Warszawy, jak i Krakowa, obfituje w zabytkowe miejsca, które warto odwiedzić. 

(artykuł partnera)

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę