07/05/2024
Aktualności

Sparing. Pogoń Lębork – GKS Przodkowo 0:0

Bezbramkowym remisem zakończył się pierwszy sparing Pogoni w roku 2016. Dla naszego przeciwnika GKS-u Przodkowo, lidera III ligi mecz z Pogonią był trzecim w tym roku. Wcześniej Przodkowianie zremisowali po 1:1 z pierwszoligowcami z Drutexu Bytovii i Chojniczanki, oraz z trzecioligową Kaszubią Kościerzyna. Remisem zakończył się też mecz w Lęborku. W drużynie Pogoni zabrakło Wesserlinga i kontuzjowanego Ilanza. Na ławce cały mecz przesiedział Paweł Labuda, który nie wrócił jeszcze do pełni sił po przeziębieniu. W zespole gości zabrakło z kolei najskuteczniejszego (16 goli jesienią w III lidze) Łukasza Stasiaka, testowanego przez Chojniczankę Chojnice.

Mecz na bocznym boisku był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie Pogoń bardziej nastawiała się na kontrę, a wyśmienitą okazję nie wykorzystał Morawski strzelając minimalnie obok pustej bramki. W drugiej części dobrą sytuację miał Formela i Sadowski w sytuacji sam na sam, a Pogoń pod koniec spotkania wypracowała sobie kilka okazji strzeleckich.

Pogoń: Katzor ('30 Labuda, 60" Łapigrowski), Stankiewicz ('46 Wierzbowski), Musuła, Kochanek, Skibicki ('46 Fudala), Morawski, Sychowski, Haraszczuk ('50 Miszkiewicz), Kłos, Madziąg, Formela ('60 Sadowski)

GKS (I polowa): testowany – Diemanczuk, Łapigrowski, Cysewski, Godula, Duszkiewicz, testowany, Kwaśnik, Frankowski, testowany, Młyński
(II połowa): Kotłowski – Matys, Borski, Łapigrowski, testowany, testowany, Merchel, Czoska, Domian, Frankowski, Patok