03/05/2024
Aktualności

Dominika Nowakowska trzecia w Półmaratonie Warszawskim z rekordem życiowym!

Fantastyczną formę zaprezentowała Dominika Nowakowska, która w niedzielę stanęła na starcie 10. edycji Półmaratonu Warszawskiego, największego biegu ulicznego w Polsce. Zawodniczka LKB im. Braci Petk Lębork w silnej stawce zajęła III m-ce, poprawiając przy tym dotychczasowy swój wynik o półtorej minuty! Od niedzieli jej rekord życiowy wynosi 1:12,37.

W trudnych, wietrznych warunkach większości zawodników nie udało się nawiązać do swoich najlepszych rezultatów. Najszybszy wśród mężczyzn okazał się Limo Kiprop (Kenia), z wynikiem 01:00:52. Wśród pań na pierwszej pozycji uplasowała się Beriso Amane (Etiopia), z czasem 01:10:54. Następne lokaty należały do Polek, które musiały stoczyć zaciętą walkę z Etiopkami, Kenijkami i zawodniczkami z Ukrainy oraz Litwy. Drugie miejsce uzyskała Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek) z wynikiem 01:12:10. Nasza utytułowana biegaczka w drugiej części trasy odrabiała stratę do faworyzowanej i znacznie bardziej doświadczonej w biegach długich Kowalskiej. Niestety mocny podbieg na ostatnich 3 kilometrach wszystkim biegaczom daj się we znaki. Ostatecznie Dominiki finiszowała ze startą 27 sekund do Katarzyny Kowalskiej, która tego dnia planowała pobić rekord Polski. W tym celu miała kilku zawodników dyktujący tempo biegu i chroniących ją przed wiatrem. Takiego komfortu  niestety nie miała sportsmenka z Lęborka, która w drugiej części trasy samotnie walczyła z podmuchami wiatru. W biegu wzięło udział aż 12.995 osób.