15/05/2024
Aktualności

X Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

W sobotę, 24 sierpnia nad jeziorem Lubowidz (plaża „Miron”) odbyły się X Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym. Uczestnicy startowali w czterech kategoriach: młodzieżowa mężczyzn (do 29 lat), młodzieżowa kobiet (do 29 lat), masters mężczyzn (30 lat i starsi), masters kobiet (30 lat i starsi). Do pokonania był dystans 2000m. Temperatura wody wynosiła 21˚C, powietrza 23˚C.

W maratonie uczestniczyło 30 zawodników.

Pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowej mężczyzn zdobył – Krzysztof Pielowski (22,54 rekord trasy) – AZS UWM Olsztyn.

– Po to są rekordy, żeby je łamać i żeby inni mieli trudniej – śmieje się Krzysztof Pielowski z AZS UMW Olsztyn. – Płynąłem dosyć szybko. Jestem zawodnikiem zawodowym, że tak powiem, więc sukcesów na swoim koncie trochę mam. Moim największym sukcesem było srebro na dystansie 1.500 metrów podczas Mistrzostwach Świata Juniorów w Meksyku w 2008 roku.

Pielowski bardzo wysoko ocenił przygotowanie i zabezpieczenie trasy. Stwierdził, że jeśli terminy pozwolą, to do Lubowidza przyjedzie również w przyszłym roku.

Drugie miejsce w kategorii młodzieżowej mężczyzn zdobył – Paweł Radziński (24,08) Arkonia Szczecin. Trzecie miejsce w kategorii młodzieżowej mężczyzn zdobył – Mateusz Zawada (26,18) – AWF Gdańsk.

Pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowej kobiet zdobyła – Monika Czerniak (24,07) – AZS UWM Olsztyn. Drugie miejsce w kategorii młodzieżowej kobiet zdobyła – Joanna Zachoszcz (24,37) AZS UWM Olsztyn. Trzecie miejsce w kategorii młodzieżowej kobiet zdobyła – Paulina Zachoszcz (35,58) MKP Szczecin.

Pierwsze miejsce w kategorii masters mężczyzn zdobył – Mariusz Gabiec (27,40) – AZS UWM Olsztyn. Drugie miejsce w kategorii masters mężczyzn zdobył – Grzegorz Bulczak (29,54) Gdynia. Trzecie miejsce w kategorii masters mężczyzn zdobył – Jacek Lendzian (30,32) AKM OLIMP Olsztyn.

Pierwsze miejsce w kategorii masters kobiet zdobyła – Beata Zubel (30,03) – ELANA Słupsk. Drugie miejsce w kategorii masters kobiet zdobyła – Aleksandra Rzeszut (30,15) Wrocław. Trzecie miejsce w kategorii masters kobiet zdobyła – Paulina Iżykowicz (39,13) ELANA Słupsk.

– Były to już dziesiąte, jubileuszowe, Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym – mówi Iwona Ciupa, ratownik WOPR przy Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. – Nie mieliśmy dotychczas w tych zawodach tak znakomitych zawodników, stąd też te bardzo dobre wyniki. Choć liczba pływaków utrzymuje się na tym samym poziomie, to zwiększa się ranga zawodów. Przyjeżdżają do nas zawodnicy z naprawdę bardzo dobrych klubów z całej Polski.

Nagrody dla zawodników wynosiły odpowiednio: 400zł za I miejsce, 200 zł za II miejsce i 100 zł za miejsce III.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Wręczono również puchar najstarszemu i najmłodszemu uczestnikowi zawodów: