Aktualności

Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej 2011

Za nami czwarta edycja turnieju siatkówki plażowej rozgrywanego w ramach Lęborskich dni Jakubowych. W niedzielę do startu zgłosiło się 9 zespołów w różnym wieku. Najmłodszy zespół składał się z uczniów gimnazjum a najstarszy zespół w sumie miał 70 lat.

reklama

Równo o godzinie 10 rozpoczęły się pierwsze mecze turnieju. Zespoły walczyły systemem brazylijskim, ten który przegrał dwa razy odpadał z turnieju. Losowanie okazało się bardzo sprawiedliwe. W całym turnieju rozegrano 16 meczy, rozgrywki odbywały się na dwóch boiskach znajdujących się przy ul. 9 Maja 1. Jest to kompleks rekreacyjny Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku współorganizatora Jakubowego turnieju.

Tego dnia pogoda dopisała uczestnikom, rozgrywki przebiegały w sympatycznej atmosferze. Największą niespodzianką turnieju okazali się Grzegorz Koziacz i Kacper Zielonka, którzy są uczniami drugiej klasy w Gimnazjum nr 2 a już pokazali wielkie serce do gry i znaleźli się finałowej czwórce. Swoje umiejętności przez cała klasę pierwszą doskonalili w klasie sportowej w Gimnazjum nr 2 co już przyniosło efekty.

Kolejne pary finałowe to już dużo wyższy poziom. Na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy z Gdańska, Patryk Sagała – Mateusz Ciesielski na co dzień reprezentujący klub Trefl Gdańsk. Mecz finałowy pomiędzy parami Dariusz Korniak – Damian Schulz a braćmi Adamem i Łukaszem Oleszczuk był najładniejszym meczem turnieju. To właśnie w finale można było zobaczyć siatkówkę plażową na wysokim poziomie. Lepsi okazali się ubiegłoroczni zwycięzcy Jakubowego turnieju, czyli para Korniak – Schulz, którzy pokonali Oleszczuków 2:0.

O sile zwycięzców mógł świadczyć fakt, że Damian Schulz na co dzień jest zawodnikiem pierwszoligowego Jokera Piła. Na zakończenie rozgrywek burmistrz, Witold Namyślak, wręczył najlepszym zespołom medale i dyplomy, zwycięzcy turnieju otrzymali dodatkowo puchary.
Organizatorzy Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Klasyfikacja końcowa Jakubowego Turnieju Siatkówki Plażowej 2011
1. Korniak Dariusz, Schulz Damian
2. Oleszczuk Adam, Oleszczuk Łukasz
3. Sagała Patryk, Ciesielski Mateusz
4. Koziacz Grzegorz, Zielonka Kacper
5-6. Gruba T., Komorowski M.; Stenka B., Klukowski M.
7-8 . Środa M., Staniszewski K.; Frankiewicz D., Kołodziejski M.
9. Młyński B., Kierznikiewicz J.

Materiały i zdjęcia: Marcin Klukowski

[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę